پوتین: عاملان حمله مسکو را می‌شناسیم، اما می‌خواهیم آمران آنها را شناسایی کنیم

پوتین در حالی حمله مسکو را بخشی از به گفته او حملات رژیم کییف علیه روسیه دانسته است که مقاماتی اوکراینی اما بارها تاکید کرده‌اند که حمله به سالن کنسرت در مرکز خرید کروکوس، هیچ‌ ربطی به کشورشان ندارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، دوشنبه 6 فروردین، گفت که «حمله تروریستی» که یکی از سالن‌های موسیقی بزرگ شهر «کروکوس» در حومه مسکو را هدف قرار داد و بیش از 137 کشته برجای گذاشت، توسط «اسلام‌گرایان تندرو» انجام شد.

پوتین، همچنین در این جلسه دولت افزود: «روسیه می‌داند چه کسانی عاملان حمله تروریستی به کروکوس هستند، اما می‌خواهد آمران به انجام چنین حمله‌ای را شناسایی کند.»

رئیس جمهوری روسیه در ادامه تصریح کرد: «پاسخ به این سوال بسیار مهم است که چرا تروریست‌ها پس از ارتکاب جنایت خود سعی می‌کردند به اوکراین بروند؟ چه کسی در آنجا منتظر آن‌ها بود؟»

پوتین همچنین حمله مسکو را بخشی از به گفته او حملات رژیم کییف علیه روسیه دانست. این در حالی است که ریاست جمهوری اوکراین بارها اعلام کرده حمله به سالن کنسرت در مرکز خرید کروکوس، هیچ‌ ربطی به اوکراین ندارد.

پیش‌تر ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه، دوشنبه تاکید کرد که «واشینگتن برای کی‌یف بهانه می‌آورد و سعی می‌کند با اتهام‌زنی به «داعش»، نقش خود و رژیم ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین را پنهان کند.»

زاخارووا در مقاله‌ای که در روزنامه روسی «Komsomolskaya Pravda» منتشر شد، گفت: «سیاست‌مداران آمریکایی با روایت‌سازی مبنی بر این‌که حمله تروریستی کروکوس توسط سازمان تروریستی داعش انجام شده است، خود را به دردسر انداختند.»

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت شواهد متعددی دخالت مستقیم و غیرمستقیم مقامات فعلی آمریکا در حمایت از «تروریسم اوکراین» را نشان می‌دهد.

این اظهارات مقام روسی پس از آن بیان می‌شود که آدریان واتسون، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید با بیان این که اوکراین در حمله تروریستی کروکوس دخالتی نداشته است، سازمان تروریستی داعش را کاملاً مسئول این حمله دانست.

در همین راستا، کارن ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید، گروه «داعش» را «دشمن تروریستی مشترک» توصیف کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید