فلوریدا رسانه‌های اجتماعی را برای افراد زیر 16 سال ممنوع کرد

گفته مقامات فلوریدا، بسیاری دیگر از ایالات آمریکا نیز در نظر دارند قوانین و مقررات مشابهی برای دسترسی به رسانه‌های اجتماعی وضع کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا، روز دوشنبه لایحه‌ای را امضا كرد كه استفاده از رسانه‌های اجتماعی را برای افراد زیر 14 سال به طور کامل ممنوع می‌کند، و برای دسترسی افراد 14 و 15 ساله رضایت والدین را اجباری می‌کند.

به گزارش «رویترز»، این اقدام رسانه‌های اجتماعی را موظف می‌کند تا حساب افراد زیر 14 سال، و همچنین افراد زیر 16 سالی که رضایت والدین ندارند، را از بین ببرند. برای مورد اخیر، رسانه‌های اجتماعی باید از سیستم تأیید شخص ثالث استفاده کنند. این قانون از تاریخ 1 ژانویه 2025 اجرایی می‌شود.

حامیان قانون می‌گویند که این قانون تأثیرات مضر رسانه‌های اجتماعی بر روح و روان کودکان، که منجر به اضطراب، افسردگی، و سایر مشکلات روانی می‌شود را کاهش می‌دهد.

در مقابل، منتقدان می‌گویند که این قانون، الحاقیه اول قانون اساسی ایالات متحده مربوط به آزادی بیان را نقض می‌کند، و تاکید می‌کنند که والدین و نه دولت باید درباره حضور آنلاین فرزندان خود در هر سن و سالی تصمیم بگیرند.

«متا»، شرکت مادر «فیسبوک» و «اینستاگرام»، به این قانون اعتراض کرده و گفته است که قانون فلوریدا دست و بال والدین را می‌بندد. علاوه بر این، از آنجایی که افراد 14 و 15 ساله برای داشتن حساب کاربری باید از طریق شخص ثالث اطلاعات ارائه دهند، نگرانی‌هایی درباره نقض حریم خصوصی آنها وجود دارد.

به گفته رویترز، بر اساس تحلیلی که به منظور حمایت از قانونگذاری در فلوریدا تهیه شده است، یوتا در ماه مارس 2023 نخستین ایالت آمریکا بود كه قوانینی برای محدود کردن دسترسی كودكان به رسانه‌های اجتماعی وضع كرد، و سپس آرکانزاس، لوئیزیانا، اوهایو، و تگزاس نیز قوانینی در این راستا تصویب کردند.

به گفته مقامات فلوریدا، بسیاری دیگر از ایالات آمریکا نیز در نظر دارند قوانین و مقررات مشابهی برای دسترسی به رسانه‌های اجتماعی وضع کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید