جیک سالیوان: مذاکرات با وزیر دفاع اسرائیل«سازنده» بود

دفتر نتانیاهو تصویب شدن قطعنامه آتش‌بس غزه در شورای امنیت و عدم استفاده آمریکا از حق وتو برای جلوگیری از آن را رویکردی زیان‌بار برای تلاش‌های جنگ اسرائیل در باریکه غزه ارزیابی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا پس از دیدار با یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل در واشینگتن مذاکرات انجام شده با وی را «سازنده» توصیف کرد.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید شامگاه دوشنبه 6 فروردین گفت در گفت‌وگو با وزیر دفاع اسرائیل: «حمایت قوی پرزیدنت بایدن از امنیت اسرائیل و دفاع‌ آن در برابر همه تهدیدها و از جمله آن ایران را به وی ابلاغ کردم.»

سالیوان افزود:«از پایبندی گالانت به اتخاذ گام‌های اضافی برای رسیدگی به بحران انسانی در غزه استقبال کردم».

این اظهارات مشاور امنیت ملی کاخ سفید پس از آن بیان شد که دفتر نتانیاهو تصویب شدن قطعنامه آتش‌بس غزه در شورای امنیت و عدم استفاده آمریکا از حق وتو برای جلوگیری از آن را رویکردی زیان‌بار برای تلاش‌های جنگ اسرائیل در باریکه غزه ارزیابی کرد.

در همین راستا نشریه «هاآرتص» اسرائیل به نقل از اسرائیل کاتز، وزیر خارجه اسرائیل در واکنش به قطعنامه شورای امنیت مبنی بر آتش‌بس در غزه در ماه رمضان و آزادی گروگان‌ها، نوشت کشورش «نبرد را متوقف نخواهد کرد.»

کاتز در ادامه گفت «اسرائیل عملیات خود را متوقف نخواهد کرد. ما حماس را نابود و تا بازگرداندن آخرین گروگان به وطن به جنگ ادامه خواهیم داد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید