زلنسکی: پوتین به جای مراقبت از شهروندان خود تلاش می‌کند دیگران را مقصر معرفی کند

وزارت کشور روسیه مظنونان حمله روز جمعه به سالن کنسرت در حومه مسکو که داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفت را «اتباع بیگانه» معرفی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، در پاسخ به اظهارات ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه درباره حادثه «کشتار مسکو»، او را به تلاش برای «تحمیل مسئولیت حمله مسکو به اوکراین» متهم کرد.

پوتین، شنبه 4 فروردین، در سخنرانی تلویزیونی خود گفت که بر اساس اطلاعات اولیه، عاملان حمله به مرکز تجاری «کروکوس»، «سعی می‌کردند به اوکراین فرارکنند و روزنه‌ای برای عبور از مرزها داشته‌اند».

زلنسکی، شامگاه شنبه در پاسخ به چنین اظهاراتی، گفت پوتین به‌دنبال راهی است که تا اوکراین را در ارتباط با کشتاری که در سالن کنسرت در حومه مسکو رخداد، مقصر بداند.

زلنسکی افزود که «کاملا قابل پیش‌بینی» بود که پوتین تا 24 ساعت پس از واقعه ساکت خواهد ماند تا از طریق بتواند اوکراین را به حادثه مسکو مرتبط بداند.

رئیس جمهوری اوکراین همچنین گفت که تعداد صدها هزار «تروریستی» که پوتین برای قتل وکشتار به جنگ علیه اوکراین فرستاده است برای «بازداشتن تروریست‌ها در داخل» روسیه «مطمئنا کافی» است.

زلنسکی در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: «آنچه روز گذشته در مسکو رخ داد واضح است: پوتین و دیگر مزدوران تنها خواستند که طرف دیگر را مقصر جلوه دهند. همواره چنین روش‌هایی به‌کار می‌برند».

وزارت کشور روسیه، شنبه تایید کرد که مظنونان حمله روز جمعه به سالن کنسرت در حومه مسکو که داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفته است، «شهروندان خارجی» بودند.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای بدون ذکر ملیت چهار مظنون دستگیر شده آنها را اتباع بیگانه معرفی کرد.

در همین راستا رسانه‌های روسیه و یک نماینده این کشور نیز پیشتر اعلام کرده بودند که برخی ازمظنونان حمله مسکو تبعه تاجیکستان هستند.

بنا بر آخرین آمارها منابع روسی شمار قربانیان حمله شامگاه جمعه به مرکز تجاری کروکوس درحومه مسکو به 154 کشته و دهها زخمی افزایش یافته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید