سفیر آمریکا در عراق: حمله مسکو ضرورت شکست داعش در همه جا را یادآوری کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

الینا رومانوفسکی سفیر آمریکا در عراق با بیان اینکه سازمان داعش همچنان تهدیدی علیه عراق است تاکید کرد که حمله داعش به مرکز خریدی در مسکو ضرورت شکست این سازمان را در همه جا را یادآوری می‌کند.

رومانوفسکی در مصاحبه‌ای با «رویترز» افزود که فعالیت ائتلاف نظامی مبارزه با داعش به رهبری ایالات متحده در عراق هنوز به پایان نرسیده است.

ضرورت شکست داعش در همه جا

سفیر آمریکا در عراق تاکید کرد که حمله مسکو ضرورت شکست داعش در همه جا را یادآوری می‌کند. به گفته رومانوفسکی، واشینگتن و بغداد درک می‌کنند که داعش هنوز یک تهدید است و با وجود شکست‌هایش، ما هنوز ماموریت اصلی خود را به اتمام نرساندیم و مطمئن هستیم نیروهای عراقی می‌‎توانند به شکست داعش ادامه دهند.»

اظهارات سفیر آمریکا در عراق در پی حمله «داعش خراسان» روز جمعه به سالن کنسرت در یک مرمز خرید در حومه مسکو بیان شده که حدود 150 کشته بر جای گذاشت.

«دشمن مشترک»

سفیر آمریکا در اظهاراتی جداگانه گفته «این حادثه به ما یادآوری می‌کند، داعش یک دشمن تروریستی مشترک است که باید در همه جا شکست بخورد.»

رومانوفسکی افزود: «به همین خاطر ایالات متحده و عراق با تعهدی مشترک برای تضمین شکست داعش، با یکدیگر برای تشکیل یک شراکت امنیتی دوجانبه قوی در آینده همکاری می‌کنند»
مقامات ارشد عراقی، از جمله محمد شیاع السودانی، نخست وزیر این کشور با وجود ادامه حملات هسته‌های داعش در نقاط مختلف کشور، بارها گفته این سازمان دیگر تهدیدی برای عراق نیست و با فشار حکومت ایران خواستار خروج نیروهای ائتلاف و آمریکا از عراق شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید