اوکراین مجددا اتهام دست داشتن در حمله مرکز خرید در حومه مسکو را تکذیب کرد

از زمان اعلام حمله تروریستی به مسکو روز جمعه گذشته، اوکراین هرگونه ارتباط با این حمله را رد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

میخائیل پودولیاک، مشاور دفتر ریاست جمهوری اوکراین، یک‌شنبه پنجم فروردین، در مصاحبه با «العربیه» گفت که کشورش مجددا تاکید مب‌کند که هیچ ارتباطی با حمله تروریستی به مرکز خرید کروکوس در حومه مسکو را ندارد.

این در حالی است که ریاست جمهوری اوکراین بارها اعلام کرده حمله به سالن کنسرت در مرکز خرید کروکوس، شامگاه جمعه، که بیش از 152 کشته بر جای گذاشت هیچ‌ ربطی به دولت کی‌یف ندارد.

پودولیاک تاکید کرد که با وجود ادامه حملات روسیه علیه غیرنظامیان اوکراینی، کی‌یف به هیچ وجه غیرنظامیان را هدف قرار نمی‌دهد.

این مقام اوکراینی افزود که عاملان حمله هرگز وارد اوکراین نشده‌اند و خاطرنشان کرد، این حمله مربوط به روس‌ها است و هیچ ارتباطی با اوکراین ندارد.

پودولیاک معتقد است حمله تروریستی روسیه منافع اوکراین را تامین نمی‌کند و گفت این روسیه است که در حال حاضر به اوکراین حمله می‌کند.

مشاور دفتر ریاست جمهوری اوکراین تاکید کرد در حال حاضر نیم میلون جنجگوی روسی در اوکراین هستند.

این در حالی است که مدیر سرویس امنیت فدرال روسیه از دستگیری 11 نفر از جمله 4 فرد مسلح عامل حمله تروریستی به سالن کنسرت «کروکوس سیتی هال» خبر داد.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه روز شنبه در یک سخنرانی تلویزیونی اعلام کرد، اطلاعات اولیه اشاره به این دارد که اوکراین «دریچه‌ای» برای فرار عاملان حمله از مرز است.

پوتین ضمن اعلام عزای عمومی در سراسر کشور، وعده داد همه عاملان این حمله را شناسایی و مجازت کند.‏

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید