همسر ولی‌عهد بریتانیا جزییات ابتلایش به سرطان را فاش کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

کیت میدلتون، شاهدخت ولز، جمعه 3 فروردین اعلام کرد که به سرطان مبتلا شده و در حال طی کردن مراحل اولیه شیمی‌درمانی است.

همسر 42 ساله ولی‌عهد بریتانیا، در یک پیام ویدیویی احساسی که موجی از همدردی با او را در رسانه‌های اجتماعی برانگیخت، گفت: «تیم پزشکی‌ام به من توصیه کرد که یک دوره شیمی‌درمانی پیشگیرانه را آغاز کنم و اکنون در مراحل اولیه انجام این درمان هستم.»

میدلتون با اشاره به اینکه ابتلایش به سرطان «شوک بزرگی» برای او و خانواده‌اش بود، گفت: «به خاطر خانواده جوانمان من و همسرم ویلیام هر کاری که می‌توانستیم را انجام دادیم تا به این موضوع رسیدگی کرده و آن را مدیریت کنیم.»

عدم حضور ویلیام، شاهزاده ولز در مراسم کلیسای سنت جورج در قلعه ویندزر در 27 فوریه برخی از شایعات را برانگیخته بود که اعلام خبر ابتلای همسرش کیت به سرطان اکنون دلیل عدم حضور او در این مراسم را روشن کرد.

پس از اینکه کیت برای اولین بار در ماه ژانویه در کلینیک لندن برای انجام یک عمل جراحی بستری شد، کاخ باکینگهام اعلام کرد که شاهدخت ولز مبتلا به بیماری سرطان نیست.

میدلتون همچنین گفت: «اینکه همه چیز را به طور مناسب برای فرزندانمان جورج، شارلوت و لوئیس توضیح دهیم و به آنها اطمینان دهیم که حال من خوب است، کمی زمان‌بر بود.»

او افزود: «حال من خوب است و با تمرکز بر ذهنم، جسمم و روحم بر چیزهایی که به بهبودم کمک می‌کند، هر روز قوی‌تر می‌شوم. داشتن ویلیام در کنار من منبع خوبی برای آرامش و اطمینان است. عشق، حمایت و مهربانی بسیاری از شما که برای هر دوی ما بسیار مهم است.»

به گفته کیت، ابتلای او به سرطان تنها پس از انجام عمل جراحی در شکم در کلینیکی در لندن تشخیص داده شد.

کاخ کنزینگتون گفت جزئیاتی در مورد نوع سرطانی که شاهدخت ولز به آن مبتلا شده و مرحله‌ بیماری‌اش را به اشتراک نمی‌گذارد و از مردم خواست که حدس و گمانه‌زنی نکنند.

چارلز سوم، پادشاه بریتانیا در واکنش به ویدیوی منتشر شده از کیت میدلتون گفت که به خاطر شجاعت شاهدخت ولز در اعلام ابتلایش به سرطان به او افتخار می‌کند.

از سوی دیگر ریشی سوناک، نخست وزیر بریتانیا گفت که شاهدخت ولز از «محبت و حمایت کل کشور» برخوردار است.

در حالی که پادشاه چارلز سوم نیز در حال مبارزه با بیماری سرطان است، ابتلای شاهدخت ولز به این بیماری، چالش جدیدی برای خانواده سلطنتی بریتانیا خواهد بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید