ترامپ به دنبال سود سه میلیارد دلاری از «تروث سوشیال» و جبران جریمه‌های دادگاه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی تصویب اکثریت سهامداران شرکت‌های موسوم به «کسب دنیای دیجیتال» تصمیم ادغام با شرکت «ترامپ مدیا» به ارزش حدود 5.7 میلیارد دلار، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده، یک گام دیگر به کسب درآمدی هنگفت از شرکت رسانه‌ای اجتماعی خود «تروث سوشیال» نزدیک شد.

ارزش سهام ترامپ در شرکتی که دارای اپلیکیشن «تروث سوشال» است، حدود 3.3 میلیارد دلار برآورد شده‌است. این درآمد می‌تواند برای رئیس جمهوری پیشین آمریکا حیاتی باشد، چرا که او در حال حاضر با پیامدهای مالی مجموعه‌ای از پرونده‌های حقوقی علیه خود دست و پنجه نرم می‌کند.

از جمله حکم‌هایی برای ترامپ صادر شده جریمه 454 میلیون دلاری صادره از سوی دادگاهی در نیویورک به اتهام کلاهبرداری مالی است.

شبکه خبری «سی‌ان‌ان» در گزارشی به نقل از کارشناسان اعلام کرد که به دلایل عملی، مالی و حقوقی متعدد، بعید است این توافق جدید در بازار رسانه، مساله مشکلات مالی ترامپ را حل کند.

متیو کندی، استراتژیست ارشد بازار عرضه اولیه عمومی، در این باره به «سی‌ان‌ان» گفت: «پرزیدنت ترامپ نمی‌تواند فورا از این سهام درآمدزایی کند».

بر اساس حکم دادگاه نیویورک، ترامپ با مجازات 355 میلیون دلاری روبرو بود، اما با احتساب سود این مبلغ، دست‌کم روزانه 112 هزار دلار، باید در مجموع 454 میلیون دلار به عنوان جریمه پرداخت کند.

به گزارش سی‌ان‌ان در حالی که ترامپ با ضرب الاجل دادگاه نیویورک برای پرداخت جریمه روبروست، دادستان‌کل نیویورک می‌تواند زمین گلف و املاک خصوصی او در شمال منهتن یا دارایی های دیگر او را مصادره کند.

با توجه به حکم رسمی قاضی دادگاه نیویورک، مهلت سی‌ روزه پرداخت این جریمه در روز دوشنبه 25 مارس به پایان خواهد رسید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید