روسیه از سرنگونی 8 موشک «ومپایر» اوکراین بر فراز بلگورود خبر داد

معاون سخنگوی «پنتاگون»: اوکراین مجبور است به دلیل نبود کمک‌های تسلیحاتی آمریکا، تصمیمات راهبردی دشواری در خصوص خروج نیروهایش از مناطقی معین را برای تقویت خطوط دفاعی خود اتخاذ کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ویاچسلاو گلادکوف، فرماندار استان بلگورود روسیه، جمعه سوم فروردین اعلام کرد که در پی حملات راکتی به شهر بلگورود توسط نیروهای اوکراینی، یک زن کشته و تعدادی دیگر زخمی شدند.

طبق گزارش وزارت دفاع روسیه ، سامانه‌های پدافند هوایی 8 فروند راکت «ومپایر» را بر فراز استان بلگورود روسیه منهدم کردند.

در بیانیه امروز این وزارتخانه آمده است: «تلاش رژیم کی‌یف برای انجام حمله تروریستی به تأسیساتی در خاک روسیه با استفاده از راکت ومپایر، خنثی شد و سامانه‌های پدافند هوایی، هشت راکت را بر فراز منطقه بلگورود، منهدم کردند.»

قطع برق در خارکف

از سوی دیگر ایهور ترخوف، شهردار شهر خارکف اوکراین گفت که صبح جمعه صدای 15 انفجار شنیده شد که ناشی از حملات موشکی روسیه بود که مرکز برق این شهر را هدف قرار داد و باعث قطع جزئی برق شد.

به گفته سرگئی لیبیدیف، هماهنگ‌کننده جنبش زیرزمینی در نیکولایف ، نیروهای روسی کارخانه «زوریا مشبروکت» در نیکولایف که یک کارخانه تجهیزات موشکی و زرهی اوکراینی است را هدف قرار دادند.

لیبیدیف به «اسپوتنیک» گفت: «در 21 مارس، ، یک مرکز نظامی در کارخانه زوریا ماشپروکت در شهر نیکولایف، هدف حمله قرار گرفت که به گفته اهالی، حمله‌ای دوگانه توام با انفجاری عظیم بود و یکی از انبارهای مهمات مستقیما هدف قرار گرفت.»

کنترل یک روستا در غرب آودیوکا

این در حالی است که وزارت دفاع روسیه روز گذشته اعلام کرد، نیروهای این کشور، روستای تونینکی واقع در غرب شهر آودیوکا را که در ماه فوریه تصرف کرده بودند، به کنترل خود درآوردند.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد: « روستای تونینکی در منطقه آودیوکا آزاد شد» که بدین ترتیب، نیروهای روسی به پیشروی میدانی خود به زیان نیروهای اوکراینی که از کمبود سلاح و مهمات در مضیقه هستند، ادامه می‌دهند.

سرنگونی 31 موشک

از سویی اوکراین اعلام کرد که 31 موشک روسی پرتاب‌شده به سوی کی‌یف را سرنگون کرده است.

طبق گفته شهردار کی‌یف، این شهر بامداد پنجشنبه هدف حمله موشکی روسیه قرار گرفت که منجر به زخمی شدن 8 نفر و واردآمدن آسیب به ساختمان‌های مسکونی و تاسیسات صنعتی شد. این اولین حمله بزرگ موشکی به کی‌یف ظرف چندین هفته است.

در همین زمینه، سابرینا سینگ، معاون سخنگوی وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون»، اعلام کرد که اوکراین مجبور است به دلیل نبود کمک‌های تسلیحاتی آمریکا، «تصمیمات راهبردی دشواری» در خصوص خروج نیروهایش از مناطقی معین را برای تقویت خطوط دفاعی خود اتخاذ کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید