رسانه‌های حوثی: آمریکا و بریتانیا دو حمله به شهر حدیده در غرب یمن انجام دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شبکه تلویزیونی «المسیره» وابسته به حوثی‌ها خبر داد که آمریکا و بریتانیا به منطقه‌ای در استان حدیده در غرب یمن حمله کردند.

این شبکه تلویزیونی، جمعه 3 فروردین بدون اشاره به جزئیات گزارش داد که آمریکا و بریتانیا دو حمله به مزرعه‌ای در منطقه الکدن انجام دادند.

پیشتر فرماندهی مرکزی آمریکا در بامداد جمعه اعلام کرد که نیروهای ائتلاف یک شناور بدون سرنشین و دو موشک بالستیک ضد کشتی که توسط حوثی‌ها از یمن شلیک شده بود را رهگیری و منهدم کردند.

«سنتکام» در بیانیه‌ای گفت: «در 21 مارس، بین ساعت 8:50 تا 11:40 صبح (به وقت صنعا)، یکی از هواپیماهای ائتلاف با موفقیت یک شناور بدون سرنشین که تروریست‌های حوثی مورد حمایت ایران از مناطق تحت کنترل خود در پرتاب کرده بودند را رهگیری و منهدم کند.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «نیروهای ائتلاف همچنین موفق شدند دو موشک بالستیک ضد کشتی پرتاب شده از مناطق تحت کنترل تروریست‌های حوثی در یمن به سوی دریای سرخ را رهگیری و منهدم کنند.»

بنا به اعلام «سنتکام»، این حادثه هیچ آسیبی به کشتی‌های آمریکایی و ائتلاف وارد نکرده است.

فرماندهی مرکزی آمریکا با اشاره به اینکه این اسلحه حوثی‌ها «تهدیدی قریب الوقوع برای ائتلاف و کشتی‌های تجاری در منطقه است» افزود: «این اقدامات برای حفاظت از آزادی دریانوردی و ایمن‌تر کردن آب‌های بین‌المللی برای کشتی‌های ائتلاف و کشتی‌های تجاری انجام می‌شود.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید