حمله روسیه به بزرگترین سد اوکراین

یک مقام ارشد در بخش انرژی اوکراین گفت که این بزرگترین حمله روسیه به زیرساخت‌های انرژی در اوکراین از آغاز جنگ است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین با انتشار پستی در پلتفرم «تلگرام» گفت که روسیه طی حمله‌ای گسترده‌ در شامگاه پنج‌شنبه، بیش از 60 پهپاد شاهد و حدود 90 موشک به سوی اوکراین پرتاب کرد.

زلنسکی گفت: «جهان اهداف تروریست‌های روسی را به وضوح مشاهده می‌کند» و افزود که مسکو «نیروگاه‌ها، خطوط برق، سد برق آبی، ساختمان‌های مسکونی و حتی اتوبوس‌های برقی» را هدف قرار می‌دهد.

پیش از این، اوکراین بامداد جمعه، 3 فروردین اعلام کرد که حمله روسیه به بزرگترین سد این کشور آسیب وارد کرد.

شرکت دولتی برق آبی اوکراین، روز جمعه گفت که روسیه سد ایستگاه برق آبی دنیپرو در زاپوریژیا، که بزرگترین سد اوکراین است، را هدف حمله قرار داد و افزود که «خطر شکستگی در سد وجود ندارد.»

این شرکت در ادامه اطلاعیه خود افزود: «اکنون آتش‌سوزی در این ایستگاه برق به وقوع پیوسته است و نیروهای آتش‌نشانی و پرسنل شاغل در بخش انرژی در محل حضور دارند تا با آثار حملات هوایی مقابله کنند.»

از سوی دیگر نیروی هوایی اوکراین روز جمعه اعلام کرد که 92 موشک از 151 موشک و پهپادی که روسیه طی حمله‌ای شبانه به سوی اوکراین شلیک کرده بود را منهدم کرد.

یک مقام ارشد در بخش انرژی اوکراین بامداد امروز گفت که این بزرگترین حمله روسیه به زیرساخت‌های انرژی در اوکراین از آغاز جنگ است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید