وال استریت ژورنال: اتحادیه اروپا با تشدید تحریم‌ها علیه ایران مخالفت کرد

بنا به این گزارش اتحادیه اروپا مخالف تحریم‌ تهران به دلیل حمایت از شبه‌نظامیان نیابتی‌اش در خاورمیانه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

«وال ‌استریت ‌ژورنال»، در گزارشی نوشت که اتحادیه اروپا با ابتکار فرانسه و آلمان برای تحریم ایران به دلیل تامین تسلیحات و مالی گروههای مورد حمایت این کشور در خاورمیانه، مخالفت کرده است.

فرانسه، آلمان، هلند و پنج کشور دیگر عضو اتحادیه اروپا، ماه گذشته در نامه‌ای به جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، خواستار تحریم ایران شده بودند، در این نامه دلیل این درخواست، حمایت‌های تسلیحاتی و مالی ایران از گروههای نیابتی این کشور در خاورمیانه عنوان شده است.

به گزارش این روزنامه، جوزپ بورل، هفته گذشته در پاسخ به هشت کشور اتحادیه اروپا در نامه‌ای اظهار داشته است که پیشنهاد آنها دو صحنه عملیات نظامی را با هم ادغام می‌کند که پیامدهای غیرقابل پیش‌بینی را به دنبال خواهد داشت.

در نامه مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا آمده است: «باید تاثیر اقدامات احتمالی در این رابطه را به دقت مورد ارزیابی قرار داد تا تلقی نادرست از تعامل اتحادیه اروپا را به همراه نداشته باشد، همچنین نباید این اقدامات، اهداف مهم اتحادیه اروپا را به خطر بیاندازد و از مهار برنامه هسته‌ای ایران جلوگیری کند».

مقامات اتحادیه اروپا در بروکسل به کشورهای عضو اعلام کردند که تشدید تحریم‌ها علیه ایران می‌تواند باعث تشدید تنش‌ها در منطقه شود و همچنین می‌تواند تضعیف دیپلماسی هسته‌ای را به دنبال داشته باشد.

قرار است در روزهای 21 و 22 مارس، نشست سران اتحادیه اروپا برگزار شود. در پیش‌نویس بیانیه این نشست، بر اتخاذ تدابیر جدید و قابل توجه علیه ایران در پاسخ به انتقال موشک به روسیه تاکید شده است.

پیشتر خبرگزاری «رویترز» در رابطه با تشدید تحریم‌ها علیه ایران خبر داده بود که کشورهای گروه هفت آمادگی خود را اعلام کرده‌اند که در صورت ارسال موشک از سوی ایران به روسیه، شرکت هواپیمایی این کشور را تحریم کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید