جو بایدن با تبریک نوروز بر «حمایت از زنان ایران» تاکید کرد

مقامات دیگر دولت آمریکا از جمله کامالا هریس، معاون رئیس جمهوری آمریکا، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه این کشور، آبرام پیلی، معاون نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در پیامهای جداگانه‌ای عید نوروز و فرا رسیدن سال 1403 را تبریک گفته‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در پیام نوروزی سال 1403 خود و همسرش جیل بایدن، که در وب‌سایت کاخ سفید منتشر شده است، با تبریک سال نو و با آرزوی بهترینها برای میلیونها نفر که در سراسر جهان نوروز را جشن می‌گیرند، گفت: «نوروز زمان تامل، تجدید و تولد دوباره است».

بایدن در این پیام با تاکید بر اینکه نوروز امسال در زمان سختی فرا می‌رسد که امید بیش از هر زمانی مورد نیاز است، گفت: «ایالات متحده در کنار زنان شجاع ایران که برای آزادی خود مبارزه‌ می‌کنند، خواهد ایستاد و ما به همراه با شرکای خود، مقامات ایرانی را به دلیل انکار حقوق بشر بنیادی بازخواست خواهیم کرد».

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه افزود: «همچنین جنگ غزه رنج وحشتناکی را بر مردم فلسطین تحمیل کرده است و ما به رهبری تلاش‌های بین‌المللی در جهت دریافت کمک‌های بشردوستانه بیشتر از جمله غذا، آب، دارو و سرپناه برای مردم غزه ادامه خواهیم داد».

در بخش دیگری از این پیام آمده است: «نسل‌های آمریکایی امید عید نوروز را در سراسر ایالات متحده گسترش داده‌اند، این امید را در شیرینی‌ها و هدایایی که بین خانواده و دوستان رد و بدل می‌شود، می‌بینیم، در صدای کوبیدن قابلمه‌ها به وسیله کودکان و در خنده‌های خانواده‌هایی که در دور سفره هفت ‌سین جمع شده‌اند، می‌شنویم. زمانی این امید را حس می‌کنیم که جوامع مختلف برای تبدیل کردن این جشن به بخش شادی‌آور فرهنگ آمریکایی، دور هم جمع خواهند شد. نوروز جشنی است که روح ملی ما را منعکس می‌کند و به ما یادآوری می‌کند که امید در پیش است».

بایدن در پایان پیام خود و همسرش جیل بایدن، با اشاره به اینکه سفره هفت‌سین خودشان را در کاخ سفید تزیین کرده‌اند تا امیدها و پتانسیل ها و نویدهای سال جدید را منعکس کنند، گفت: «همزمان با آغاز بهار، از جوامع گوناگون خارج‌نشین و دور از وطن در سراسر کشورمان که سنت‌های قدیمی را برای بازگو کردن داستان جاری آمریکا از نو اقتباس کرده‌اند، قدردانی می‌کنیم. برای همه کسانی که جشن می‌گیرند: عید شما مبارک، سالی پر از آرامش و شادی برای شما آرزومندیم».

مقامات دیگر دولت آمریکا از جمله کامالا هریس، معاون رئیس جمهوری آمریکا، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه این کشور، آبرام پیلی، معاون نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در پیامهای جداگانه‌ای عید نوروز و فرا رسیدن سال 1403 را تبریک گفته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید