بایدن: ترامپ می‌‌خواهد هرچه ما رشته‌‌ایم پنبه کند

اقلیت‌ها می‌توانند در «ایالات نوسانی» نقشی کلیدی در تعیین برنده انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ایفا کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، در جریان سفر انتخاباتی خود به نوادا، دونالد ترامپ، رقیب جمهوری‌خواه خود در انتخابات ریاست جمهوری را در زمینه سیاست‌های اقتصادی مورد سرزنش قرار داد و گفت «او قصد دارد هرچه ما رشته‌ایم را پنبه کند».

به گزارش «رویترز»، بایدن روز سه‌شنبه در لاس‌وگاس با تأکید بر اینکه «به مسکن ارزان نیاز داریم» گفت اطمینان دارد در دومین مرتبه رقابت خود با ترامپ بر سر ریاست جمهوری، می‌تواند او را شکست دهد.

رئیس‌جمهوری آمریکا با بیان اینکه بیش از 1.3 میلیون نفر به کارزار انتخاباتی وی کمک کرده‌اند، با اشاره به ترامپ گفت: «پشتیبانی واقعی در سراسر کشور داریم. می‌خواهیم دوباره او را شکست دهیم.»

به گفته رویترز، بایدن از زمان انتقاد شدید خود به ترامپ در سخنرانی وضعیت اتحادیه در کنگره، به چندین ایالت محل نبرد انتخاباتی سر زده است، و ایده‌هایی که امیدوار است در دوره دوم ریاست جمهوری اجرایی کند را مطرح کرده است.

با نظر به نگرانی مردم درباره اجاره‌بهای بالا و نرخ بالای بهره وام مسکن، که به دید منفی رای‌دهندگان به اقتصاد آمریکا منجر شده است، بایدن گفت دولت وی به دنبال گسترش مشاغل انرژی پاک، کاهش هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی، و رشد اقتصاد ایالات متحده است.

بایدن پس از سخنرانی خود در لاس‌وگاس به ایالت همسایه آریزونا سفر کرد تا در آنجا با هواداران خود دیدار کند. رئیس‌جمهوری آمریکا قرار است در رستورانی در شهر فینکس سخنرانی کند و گروهی که کارش تمرکز بر روی جمعیت لاتین برای رای جمع کردن است را راه‌اندازی کند.

به گفته رویترز، مقامات کارزار انتخاباتی بایدن در تلاشند تا رأی‌دهندگان اقلیت، شامل لاتین‌ها و سیاهپوستان را بسیج کنند تا شانس وی را بالا ببرند. اقلیت‌ها به ویژه می‌توانند در «ایالات نوسانی»، که گاهی دموکرات و گاهی جمهوری‌خواه رای می‌دهند، نقشی کلیدی در تعیین برنده انتخابات ریاست جمهوری ایفا کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید