وزارت خارجه آمریکا به العربیه: اسرائیل بی‌اطلاع ما هیچ عملیاتی در رفح انجام نمی‌دهد

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، گام بعدی بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل برای متقاعد کردن واشینگتن در مورد لزوم آغاز عملیات نظامی در مقیاس بزرگ در رفح را فاش کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه آمریکا در اظهاراتی اختصاصی به «العربیه» تصریح کرد که واشینگتن روابطی دیرینه با اسرائیل دارد، اما این مانع از بروز اختلافات نمی‌شود و تل‌آویو قبل از مشورت با آمریکا هیچ عملیاتی را در رفح انجام نخواهد داد.

وزارت خارجه آمریکا به «العربیه» افزود که واشینگتن مصمم به نابودی حماس است و هر عملیاتی در رفح باید این گروه فلسطینی را هدف قرار دهد و در عین حال حفاظت از غیرنظامیان را تضمین کند.

وزارت خارجه آمریکا همچنین تاکید کرد که با اعمال فشارهای بر اسرائیل برای تضمین محافظت از غیرنظامیان برای تضمین ارسال کمک‌های بشردوستانه بیشتر به نوار غزه تلاش می‌کند.

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، گام بعدی بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل را برای متقاعد کردن واشینگتن را در مورد ضرورت آغاز عملیات نظامی در مقیاس بزرگ در رفح، در جنوب نوار غزه، فاش کرد.

در همین راستا، خبرگزاری «رویترز»، به نقل از سالیوان گزارش داد که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، دوشنبه 28 اسفند در گفت‌وگوی تلفنی به جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا به وی اطلاع داده است که یک تیم مشترک بین سازمانی را برای رایزنی در مورد عملیات نظامی احتمالی در شهر رفح در جنوب غزه به واشینگتن اعزام خواهد کرد.

سالیوان افزود که اسرائیل طرحی برای چگونگی بیرون راندن ایمن غیرنظامیان از رفح ارائه نکرده است و خاطرنشان کرد که عملیات زمینی بزرگ در رفح اشتباه خواهد بود.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید، در ادامه تاکید کرد که ساکنان غزه جایی برای رفتن ندارند، او گفت که عملیات رفح هرج و مرج در غزه را عمیق‌تر خواهد کرد.

سالیوان همچنین خاطرنشان کرد که جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده طی گفت‌وگوی تلفنی به نتانیاهو تاکید کرده است که چرا او عمیقاً نگران هرگونه عملیات نظامی بزرگ در غزه است.

سالیوان در پایان با بیان اینکه بایدن به نتانیاهو لزوم اتخاذ یک استراتژی منسجم و پایدار برای خلاص شدن از تهدید حماس را گوشزد کرده است، خاطرنشان کرد که تعداد غیرنظامیان بی‌گناهی که در این درگیری کشته شده‌اند بیش از مجموع جنگ‌های قبلی صورت گرفته در نوار غزه است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید