سئول: کره شمالی 7000 کانتینر مهمات به روسیه ارسال کرد

پیونگ یانگ پس از اتکای اولیه به کشتی‌ها، به طور فزاینده‌ای از طریق مرز‌های زمینی و شبکه‌های راه آهن برای ارسال تجهیزات و تسلیحات ساخت این کشور به روسیه استفاده می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

شین وون سیک، وزیر دفاع کره جنوبی، دوشنبه 28 اسفند، اعلام کرد که کره شمالی در پشتیبانی از تهاجم نظامی مسکو به اوکراین، از سال گذشته حدود 7000 کانتینر پر از مهمات و سایر تجهیزات نظامی به روسیه ارسال کرده است.

شین وون سیک، این ارزیابی را ساعاتی پس از آن در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که ارتش کره جنوبی و ژاپن در بحبوحه افزایش تنش‌ها اعلام کرده بودند که کره شمالی در ادامه نمایش‌های تسلیحاتی خود تعدادی موشک بالستیک کوتاه‌برد به سمت آب‌های شرقی این کشور شلیک کرده افزوده است.

کره شمالی از آغاز سال 2022، از جنگ روسیه در اوکراین به عنوان راهی برای منحرف کردن توجه‌ها از تشدید آزمایش‌های تسلیحاتی خود استفاده کرده است و همچنین با مسکو بر سر درگیری با اوکراین متحد شده است، چرا که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی تلاش می‌کند که از انزوای دیپلماتیک خارج شده و به جبهه‌ای متحد علیه آمریکا بپیوندد.

مقامات ایالات متحده و کره جنوبی، کره شمالی را متهم می‌کنند که طی ماه‌های اخیر گلوله‌های توپخانه، موشک و سایر تجهیزات مورد نیاز روسیه برای ادامه جنگ در اوکراین را فراهم کرده است.

به گفته مقامات آمریکایی و کره جنوبی روند انتقال تسلیحات کره شمالی به روسیه پس از دیدار «کیم جونگ اون» و «ولادیمیر پوتین» در ماه سپتامبر گذشته تسریع شده است.

به گفته مقامات و کارشناسان کره جنوبی، کره شمالی در مقابل، ممکن است کمک‌های مواد غذایی و اقتصادی بسیار مورد نیاز و کمک‌های نظامی را با هدف توسعه نیروهای خود از روسیه دریافت کرده است.

این در حالی است که مقامات مسکو و پیونگ یانگ وجود معامله تسلیحاتی بین دو کشور را رد می‌کنند.

9000 کانتینر روسی

وزیر دفاع کره جنوبی، طی یک کنفرانس خبری در سئول افزود: ارتش کره جنوبی معتقد است که کره شمالی پس از اتکای اولیه به کشتی‌ها، به طور فزاینده‌ای از شبکه‌های ریلی برای ارسال تجهیزات تسلیحاتی به روسیه از طریق مرز زمینی خود استفاده می‌کند.

به گفته شین، کره شمالی در ازای ارسال چندین میلیون گلوله توپخانه و سایر تجهیزات، بیش از 9000 کانتینر روسی که احتمالاً مملو از کمک‌های (مواد غذایی و نظامی) بودند، دریافت کرده است.

وی در ادامه افزود که روسیه ممکن است برای نقض تحریم‌های شورای امنیت که محدودیت‌های شدیدی را بر واردات نفت و فرآورده‌های نفتی مسکو اعمال کرده است، مایل است که سوخت مورد نیاز کره شمالی را تامین کند.

به گفته شین، اگرچه کمبود سوخت احتمالاً کره شمالی را مجبور کرده است که فعالیت‌های آموزشی زمستانی سربازان خود را در سال‌های اخیر کاهش دهد، اما احتمال می‌رود که کره شمالی این آموزش‌ها را در ماه‌های ژانویه و فوریه گسترش داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید