ترامپ نتوانست وثیقه نیم میلیارد دلاری دادگاه را فراهم کند

اگر ترامپ در درخواست تجدیدنظر شکست بخورد، پول وثیقه از کیسه وثیقه‌گذار می‌رود، و به همین دلیل هم تاکنون هیچ‌کس حاضر نشده آن را تامین کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وکلای دونالد ترامپ می‌گویند سی کمپانی تامین وثیقه درخواست‌های وی برای تأمین وجه مورد نیاز به منظور پوشش حکم غرامت نیم میلیارد دلاری دادگاه نیویورک در پرونده کلاهبرداری مدنی را رد کرده‌اند.

به گزارش «رویترز»، قاضی آرتور انگورون 16 فوریه علیه ترامپ حکم داد که چون او ارزش املاک خود را برای فریب دادن وام‌دهندگان و بیمه‌گذاران بیش از حد اعلام کرده است، اکنون باید نیم میلیارد دلار غرامت بپردازد.

ترامپ یا باید این غرامت نزدیک به نیم میلیارد دلاری را از جیب خود بپردازد، یا در زمانی که در حال درخواست تجدید نظر است، وثیقه‌ای برای جلوگیری از توقیف اموال خود توسط دولت فراهم کند.

وکلای ترامپ گفتند که رئیس‌جمهوری پیشین، دو فرزند بزرگسال وی، و سایر مدیران سازمان ترامپ تاکنون از طریق چهار کارگزار جداگانه با سی کمپانی مذاکره کرده‌اند، اما موفق به تامین وثیقه دادگاه نشده‌اند. اگر ترامپ در درخواست تجدیدنظر شکست بخورد، پول وثیقه از کیسه وثیقه‌گذار می‌رود، و به همین دلیل هم تاکنون هیچ‌کس حاضر نشده آن را تامین کند.

ترامپ ارتکاب هر گونه تخلفی را رد کرده و گفته حکمی که امپراطوری املاک و مستغلات خانوادگی وی را تهدید کرده را مورد تجدید نظر قرار می‌دهد. او سی روز از حکم رسمی قاضی، که در 23 فوریه صادر شد، وقت دارد پول نقد یا وثیقه به دادگاه ارائه کند. در غیر این صورت اموال و دارایی‌های وی می‌تواند در معرض خطر تصرف دولتی واقع شود. مهلت سی‌روزه در 25 مارس به پایان می‌رسد.

وکلای ترامپ روز دوشنبه از دادگاه تجدیدنظر سطح میانی خواستند تا اجرای این حكم را به تأخیر بیندازد، و گفتند كه میزان تعیین‌شده برای وثیقه «گزاف» بوده است. آنها از دادگاه خواستند در دورانی که ترامپ بابت این حکم فرجام‌خواهی می‌کند، به وی اجازه دهند وثیقه 100 میلیون دلاری ارائه کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید