ارتش آمریکا: 7 موشک و 3 پهپاد حوثی‌ها را منهدم کردیم

این حملات، توانایی گروه حوثی و تحرکات آن که از اواخر سال گذشته حرکت ناوبری دریایی و کشتی‌های تجاری بین المللی در دریای سرخ و خلیج عدن را هدف قرار می‌دهد، محدود می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ارتش آمریکا سه‌شنبه 29 اسفند از انهدام 7 موشک، 3 پهپاد و 3 کانتینر نگهداری سلاح‌های حوثی‌ها خبر داد.

شبکه تلویزیونی «المیسره» وابسته به شبه‌نظامیان حوثی، دوشنبه 28 اسفند اعلام کرد، ایالات متحده آمریکا و بریتانیا با انجام 6 حمله هوایی دو منطقه «الفازه» در التحیتا و «الجبانه» در الحدیده را بمباران کردند.

دریای سرخ مسیر اصلی امتداد کابل‌های ارتباطی اینترنت میان خاورمیانه، آفریقا و اروپا است و 99 درصد تبادل داده‌های میان قاره‌ها از طریق آن انجام می‌شود.

شبه‌نظامیان حوثی ادعا می‌کنند، کشتی‌هایی که هر گونه ارتباطی با اسرائیل دارند در همبستگی با مردم غزه که از 7 اکتبر مورد حمله اسرائیل قرار دارند را هدف قرار خواهند داد.

عبدالملک الحوثی، رهبر این گروه در یمن، اخیرا از گسترش حملات به کشتی‌های مرتبط با اسرائیل که از تردد در دریای سرخ دوری می‌کنند و در حال تردد از اقیانوس هند به سوی دماغه امید نیک در جنوب آفریقا هستند، خبر داد.

واشینگتن یک ائتلاف دریایی بین المللی با هدف حفاظت از ناوبری دریایی در این منطقه استراتژیک، که 12% تجارت جهانی از آن می‌گذرد را رهبری می‌کند.

از 12 ژانویه، ایالات متحده و بریتانیا حملاتی را با هدف محدود کردن توانایی‌های گروه حوثی و تحرکات آن آغاز کردند که از اواخر سال گذشته حرکت ناوبری دریایی و کشتی‌های تجاری بین المللی در دریای سرخ و خلیج عدن را هدف قرار داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید