آمریکا پرتاب موشک بالستیک توسط کره شمالی را محکوم کرد

وزیر خارجه آمریکا برای شرکت در «اجلاس سران برای دموکراسی» که از دوشنبه تا چهارشنبه در سئول برگزار می‌شود، به کره جنوبی سفر کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همزمان با سفر آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا به کره جنوبی برای شرکت در «اجلاس سران برای دمکراسی»، ایالات متحده، پرتاب موشک بالستیک توسط کره شمالی را محکوم کرد.

متیو میلر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، دوشنبه 28 اسفند، گفت: «پرتاب این موشک بالستیک توسط کره شمالی مانند پرتاب‌های قبلی که در سال‌های اخیر صورت گرفت، ناقض قطعنامه‌های متعدد شورای امنیت سازمان ملل است».

سخنگوی وزارت خارجه تأکید کرد که عملیات‌ شلیک موشک بالستیک کره شمالی همسایگان این کشور را «تهدید» و امنیت منطقه را تضعیف می‌کند.

او افزود: «ما به رویکرد دیپلماتیک متعهد هستیم و از کره شمالی می‌خواهیم وارد گفت‌وگو شود».

او در عین حال تأکید کرد: «تعهد ما برای دفاع از ژاپن و کره جنوبی همچنان پابرجاست».

ارتش کره جنوبی اعلام کرد روز دوشنبه، کره شمالی یک موشک بالستیک نامشخص شلیک کرد.

خبرگزاری «یونهاپ» به نقل از رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی، اعلام کرد: «کره شمالی یک موشک بالستیک نامشخص به سمت دریای شرق معروف به (دریای ژاپن) شلیک کرد».

ژاپن یکی از همسایگان کره شمالی نیز تاکید کرد که عملیات شلیک موشک بالستیک توسط کره شمالی انجام گرفته است.

در همین حال بلینکن صبح روز دوشنبه با یون سوک یول، رئیس جمهوری کره جنوبی دیدار کرد.

وزیر خارجه آمریکا، روز دوشنبه در «اجلاس سران برای دموکراسی» که به ابتکار جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، از دوشنبه تا چهارشنبه به میزبانی سئول با حضور مقامات دولتی، سازمان های غیر دولتی و اعضای جامعه مدنی برگزار می‌شود، شرکت خواهد کرد.

بلینکن در بیانیه‌های کوتاهی در افتتاحیه اجلاس گفت: «دموکراسی‌های ما نمی‌توانند منافع عده‌ معدودی را تامین کنند؛ باید همه را در برگیرند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید