پوتین نسبت به آغاز جنگ جهانی سوم به غرب هشدار داد

بر اساس آنچه از سوی کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه اعلام شد، ولادیمیر پوتین، نامزد مستقل انتخابات ریاست جمهوری روسیه از 70.03 درصد آرا در سراسر کشور، 87.17 درصد را کسب کرد و در انتخابات پیروز شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، نسبت به آغاز جنگ جهانی سوم به غرب هشدار داد.

پوتین، یکشنبه 27 اسفند، در اظهاراتی که از سوی خبرگزاری‌های روسیه منتشر شد، گفت که احتمال درگیری همه جانبه با «ناتو» و حضور نیروهای غربی در اوکراین، جهان را به آستانه یک جنگ جهانی سوم سوق می‌دهد.

او با انتقاد از سیاست‌های غرب، بر ادامه پیشرفت ارتش روسیه در جبهه‌های مختلف در اوکراین تاکید کرد.

او با اشاره به اینکه پیروزی او در انتخابات باعث انسجام جامعه روسیه خواهد شد گفت که این پیروزی نشان می‌دهد که تصمیم روسیه برای اتخاذ رویکرد فعلی خود، تصمیم درستی بود.

رئیس‌جمهوری روسیه با انتقاد از سیاست‌های غرب گفت: «در غرب از جمله ایالات متحده آمریکا دموکراسی وجود ندارد».

پوتین در واکنش به اظهارات امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه درباره «درخواست پاریس از مسکو برای برقراری آتش‌بس در اوکراین در طول بازی‌های المپیک» گفت که کشورش باید وظایف مربوط به عملیات نظامی ویژه خود در اوکراین را انجام دهد و قدرت ارتش را تقویت کند و افزود که اکنون این در اولویت روسیه است.

پوتین در ادامه گفت: «فرانسه می‌تواند در دستیابی به راه حل مسالمت آمیز در اوکراین نقش ایفا کند.»

او خاطرنشان کرد: «روسیه باید قدرتمندتر و موثرتر باشد» و گفت: «نسبت به تکمیل همه برنامه‌ها و دستیابی به همه اهداف جنگ اطمینان دارد.»

او با اشاره به اینکه نیروهای ارتش روسیه روزانه در حال پیشروی در اوکراین هستند، گفت: «ما باید وظایف عملیات ویژه نظامی خود در اوکراین را انجام دهیم و ارتش روسیه باید قوی‌تر باشد.»

رئیس‌جمهوری روسیه درباره اتباع روسیه که در حال جنگ به نفع اوکراین هستند گفت: «چهار گروه 2500 نفری وجود دارد که این گروه‌ها تاکنون 800 نفر از نیروهای خود را از دست دادند.»

پوتین در ادامه گفت که «هرگز نمی‌توان اراده روس‌ها را از خارج از کشور سرکوب کرد.»

رئیس‌جمهوری روسیه در ادامه با اشاره به اینکه «شرایطی برای حرکت بیشتر رو به جلو وجود دارد تا روسیه قوی‌تر، محکم‌تر و مؤثرتر شود» گفت که منبع قدرت در فدراسیون روسیه مردم روسیه هستند.

تو همچنین از شهروندان روسیه که در انتخابات ریاست جمهوری که روز یکشنبه به پایان رسید به مراکز رای گیری آمدند و رای خود را به صندوق انداختند، تشکر کرد و گفت: «از سربازانمان که برای دفاع از وطن از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند، تشکر ویژه می‌کنم.»

رئیس‌جمهوری روسیه تاکید کرد که میزان اندک شکایات در مراکز رأی گیری انتخابات ریاست جمهوری روسیه، نشان دهنده کیفیت کار انجام شده است.

پوتین درباره تلاش‌های خارجی برای مداخله در انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه نیز گفت: «فکر می‌کنم آنها به شیوه‌ای پیچیده‌تر عمل خواهند کرد، اما اهداف خود را در مورد فدراسیون روسیه تغییر نخواهند داد.»

بر اساس آنچه از سوی کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه اعلام شد، ولادیمیر پوتین، نامزد مستقل انتخابات ریاست جمهوری روسیه از 70.03 درصد آرا در سراسر کشور، 87.17 درصد را کسب کرد و در انتخابات پیروز شد.

پس از پوتین، نیکولای خاریتونوف با کسب 4.19 درصد، ولادیسلاو داوانکوف با 4.08 درصد و لئونید اسلوتسکی با 3.15 درصد آرا در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید