مقام ارشد جمهوری‌خواه خواستار لغو سخنرانی‌های بایدن در کنگره شد

امسال چندین قانونگذار جمهوری‌خواه دیگر نیز خواستار جلوگیری از سخنرانی وضعیت اتحادیه بایدن شده بودند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تام اِمِر، نماینده جمهوری‌خواه مینه‌سوتا و هماهنگ‌کننده اکثریت مجلس نمایندگان کنگره ایالات متحده، با این ادعا که سخنرانی «وضعیت اتحادیه» جو بایدن، رئیس‌جمهوری این کشور «تفرقه‌آمیز» بود، خواستار لغو سخنرانی‌های بعدی وی در کنگره شد.

به گفته «آکسیوس»، امر روز سه‌شنبه گفت كه اظهارات بایدن «فوق حزبی» بود، و افزود اگر بایدن دوباره به ریاست جمهوری انتخاب شود، کنگره نباید او را برای سخنرانی دعوت کند.

وی تاکید کرد سخنرانی بایدن «تفرقه‌آمیزترین سخنرانی وضعیت اتحادیه» بود که او در عمرش شنیده است، و گفت اگر قرار است محتوای سخنرانی این باشد، بهتر است اصلا سخنرانی انجام نشود.

امر گفت: «بایدن سال آینده در سمت رئیس‌جمهوری نخواهد بود؛ فرد متفاوتی رئیس‌جمهوری خواهد بود. اما نظر من این است که اگر سخنرانی اتحادیه، سخنرانی اتحادیه نباشد، که نبود، نباید او را دعوت کنیم. این سخنرانی برای کارزار انتخاباتی بود.»

به گفته آکسیوس، امر نخستین جمهوری‌خواهی نیست که خواستار جلوگیری از سخنرانی بایدن در کنگره شده است. امسال چندین قانونگذار جمهوری‌خواه دیگر نیز خواستار جلوگیری از سخنرانی وضعیت اتحادیه بایدن شده بودند.

جونی ارنست، سناتور آیووا، لایحه‌ای با هدف ممانعت از سخنرانی بایدن ارائه کرده بود، مگر اینکه بایدن بودجه و طرح امنیت ملی خود را به موقع ارسال کند.

اسکات پری، نماینده پنسیلوانیا و رئیس سابق گروه آزادی مجلس، از مایک جانسون، نماینده لوئیزیانا و رئیس کنگره خواست تا دعوت خود از رئیس‌جمهوری را پس بگیرد، مگر اینکه بایدن اقدامات قوی‌تری درباره وضعیت مرزی انجام دهد.

به گفته آکسیوس، در شرایطی که فضای سیاسی به شدت قطبی شده است، سخنرانی وضعیت اتحادیه به یک امر پرتنش حزبی بدل گشته است. در جریان سخنرانی امسال بایدن، قانونگذاران جمهوری‌خواه، به ویژه مارجری تیلور گرین، نماینده جورجیا، چندین بار سخنرانی بایدن را قطع کردند، به‌طوری که جانسون مجبور شد از هم‌حزبی‌های خود بخواهد «متانت» را رعایت کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید