جنگ بیانیه‌ کمپین‌های‌ دو رقیب انتخاباتی در پی هشدار ترامپ درباره «حمام خون»

استفان چونگ، سخنگوی ستاد انتخاباتی ترامپ، ضمن رد ارتباط «حمام خون» وارد شده در سخنان ترامپ با خشونت‌ورزی به «واشینگتن پست» گفت که منظور ترامپ، فروش خودروهای ساخت خارج در آمریکا بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ماه‌ها قبل از رقابت نهایی میان جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا و دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین در نوامبر سال جاری که یکی از آنها را روانه کاخ سفید خواهد کرد، جنگ بیانیه‌ها میان این دو عملا شعله‌ور شده است.

اظهارات روز شنبه 26 اسفند ترامپ در جریان گردهمایی انتخاباتی‌ در اوهایو و هشدار در خصوص به راه افتادن «حمام خون» در صورت عدم پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آینده، خشم و واکنش کمپین بایدن را برانگیخت.

ترامپ مقابل حامیان خود با اعلام این که انتخابات پیش رو، «مهم‌ترین بزنگاه» در تاریخ ایالات متحده خواهد بود، افزود که کمپین او برای ورود به کاخ سفید، نقطه عطفی برای کشور است.

او در اوهایو به طرفدارانش گفت: «اکنون اگر انتخاب نشوم، حمام خون در کشور به راه خواهد افتاد.»

ترامپ چهار روز پس از کسب نامزدی جمهوری‌خواهان برای انتخابات ریاست جمهوری، در یک گردهمایی در واندالیا، اوهایو، گفت که «تاریخ 5 نوامبر را به یاد داشته باشید – به باور من مهم‌ترین بزنگاه در تاریخ کشور ما خواهد بود.»

او بار دیگر تاکید کرد که جو بایدن، رقیب دموکراتش، «بدترین» رئیس جمهوری آمریکاست.

بایدن نیز در پاسخی در پلتفرم «ایکس» نوشت: «ترامپ خواهان 6 ژانویه دیگری است ولی مردم آمریکا او را متحمل شکست انتخاباتی دیگری در نوامبر آینده خواهند کرد.»

واکنش کمپین ترامپ

استفان چونگ، سخنگوی ستاد انتخاباتی ترامپ، ضمن رد ارتباط «حمام خون» وارد شده در سخنان ترامپ با خشونت‌ورزی به «واشینگتن پست» توضیح داد منظور ترامپ، فروش خودروهای ساخت خارج در آمریکا بود.

چونگ افزود: «اگر سخنان او را مشاهده کرده و بشنوید متوجه خواهید شد که او در مورد صنعت خودرو سازی و تعرفه‌های گمرکی صحبت می‌کرد.»

چونگ خاطرنشان کرد که طبق گفته ترامپ، سیاست‌های بایدن باعث ایجاد حمام خون اقتصادی برای صنعت خودروسازی و کارکنان این صنعت خواهد شد.

این در حالی است که کمپین بایدن در مقام پاسخ تاکید کرد: «این همان دونالد ترامپ است. بازنده انتخابات که با بیش از 7 میلیون رای شکست خورد ولی به‌جای تلاش برای جذب طرفداران بیشتر بر تهدیدهای خود در مورد خشونت‌ورزی سیاسی می‌افزاید.»

ترامپ گفته بود: «در صورت عدم انتخاب من، ما تعرفه گمرکی 100 درصدی را بر هر خودروی ساخته‌شده در خارج آمریکا اعمال خواهیم کرد که به مثابه حمام خون در کشور خواهد بود که کمترین کار در این رابطه است ولی آنها نخواهند توانست این خوروها بفروشند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید