اوکراین از سرنگونی 17 پهپاد روسیه خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروی هوایی اوکراین اعلام کرد، سامانه‌های پدافند هوایی این کشور از 22 پهپاد پرتاب شده توسط روسیه، 17 پهپاد را سرنگون کردند.

نیروی هوایی، دوشنبه 28 اسفند با انتشار بیانیه‌ای در پلتفرم «تلگرام» نوشت که روسیه علاوه بر حمله پهپادی، 7 موشک نیز به سمت اوکراین شلیک کرد.

از سوی دیگر ویاچسلاو گلادکوف، فرماندار استان بلگورود روسیه از امکان تهدید موشکی در داخل و اطراف شهر بلگورود خبر داد.

گلادکوف روز یکشنبه گفته بود که در پی حملات وکراین «یک نفر کشته و 11 نفر دیگر زخمی شدند.»

به گفته فرماندار بلگورود «یک دختر 16 ساله در پی حمله اوکراین به یک منزل و وقوع آتش‌سوزی در آن کشته شد.»

در حالی که کی‌یف روز یکشنبه از انجام ده‌ها حمله توسط روسیه به مناطق مرزی با اوکراین خبر داد.

پیشتر مسکو، کی‌یف را متهم کرده بود که از طریق حمله پی‌در پی به زیرساخت‌های روسیه، سعی در تخریب انتخابات ریاست جمهوری این کشور دارد.

این عملیات اوکراین در چند روز گذشته یکی از بزرگترین حملات هوایی به خاک روسیه از زمان آغاز جنگ اوکراین در دو سال گذشته است.

اداره نظامی در منطقه سومی اوکراین از 60 مورد گلوله باران مناطق مرزی و مسکونی خبر داد و افزود: «شهر کونوتوپ مورد حمله موشکی قرار گرفت، اما گزارشی از وقوع خسارات جانی دریافت نکردیم.»

در حالی که مقامات شهر سومی از کشته شدن یک نفر و زخمی شدن یک شهروند دیگر در پی حمله به فيليكوبيساريفسكا خبر دادند و اعلام کردند که در نتیجه این حمله زیرساخت‌های این منطقه از جمله ساختمان‌ها، یکی از بخش‌های یک بیمارستان، مهدکودک، کتابخانه و خط لوله گاز آسیب دید.

از سوی دیگر سازمان اورژانس اوکراین اعلام کرد که بمب‌های هوایی روسیه به منطقه‌ای مسکونی در ووچانسک در منطقه مرزی خارکیف اصابت کرد و منجر به وقوع آتش سوزی به مساحت 200 متر مربع شد و خسارت‌هایی به ساختمان‌ها و خودروها نیز وارد کرد.

مقامات اوکراینی اعلام کردند که حمله موشکی روسیه به شهر بندری میکولایف در سواحل دریای سیاه نیز منجر به کشته‌شدن یک نفر مجروح شدن دست‌کم هشت نفر دیگر شد.

ارتش اوکراین گفت که حملات هوایی روسیه به شرکت‌های کشاورزی آسیب وارد کرده و چندین ساختمان صنعتی در شهر ساحلی اودسا را ​​ویران کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید