روسیه: بیشترین حملات سایبری به سامانه‌های رای‌گیری از سوی آمریکا و بریتانیا انجام شد

دومین روز از روند برگزاری انتخابات ریاست جمهوری روسیه شاهد حملات سایبری و همچنین حملات موشکی و پهپادی بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وادیم کووالف، رئیس ستاد کل نظارت بر انتخابات 2024 روسیه، شنبه 26 اسفند اعلام کرد که بزرگترین حملات سایبری به سامانه‌های رای‌گیری الکترونیک مورد استفاده در اجرای انتخابات ریاست جمهوری این کشور، از سوی آمریکا و بریتانیا انجام شده است.

خبرگزاری «تاس» روسیه به نقل از کووالف گزارش داد: «این اولین بار نیست که ما حملاتی را به زیرساخت‌های خود ثبت می‌کنیم... مشاهده می‌کنیم که اکثر سرورهایی که از آن‌ها حملات سایبری انجام می‌شود در ایالات متحده آمریکا و بریتانیا قرار دارند.»

این در حالی است که دومین روز از روند برگزاری انتخابات ریاست جمهوری روسیه شاهد حملات سایبری و همچنین پرتاب موشک‌ها و هواپیماهای بدون‌سرنشین بود.

حمله در مقیاس بزرگ

حزب حاکم فدراسیون روسیه اعلام کرد که تمامی خدمات الکترونیکی آن در معرض حملات سایبری گسترده قرار گرفته و به‌دنبال آن خدمات غیر‌ضروری خود را برای دفع چنین حمله‌ای به حالت تعلیق درآورده است.

به نوبه خود، وزارت دفاع روسیه شنبه اعلام کرد که سامانه‌های هوایی این کشور 8 موشک از لانچرهای «RM-70 Vampir» و دو پهپاد اوکراینی را بر فراز منطقه بلگورود ساقط کردند.

در همین راستا، دیمیتری آزاروف، فرماندار منطقه «سامارای» روسیه گفت: «پهپادهای اوکراینی به دو پالایشگاه نفت متعلق به شرکت دولتی «روس‌نفت» در این منطقه بدون وارد آمدن خسارت‌های جانی حمله کردند و افزود که یکی از تاسیسات آتش گرفته است.

آزاروف، همچنین در بیانیه‌ای که در اپلیکیشن «تلگرام» منتشر شد، توضیح داد که آتش‌سوزی در پالایشگاه «سیزران» در منطقه رودخانه ولگا رخ داد، اما حمله به پالایشگاه «نووکوپیشف» خنثی شد.

بی‌پاسخ نخواهد ماند

این رویدادها در حالی رخ می‌دهد که رای‌دهندگان در سراسر روسیه در دومین روز از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در این کشور آرای خود را به صندوق‌ها می‌اندازند تا دوره شش ساله دیگری از حکمرانی بلامنازع ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری فعلی روسیه که حدود 25 سال است بی‌هیچ رقیب جدی ادامه دارد تمدید شود.

مسکو پیش از این نسبت به قرار گرفتن روسیه در معرض حملات سایبری و فشارهای خارجی و همچنین حوادث امنیتی، حملات مرزی یا تلاش برای تهاجم هشدار داده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید