کمپین بایدن ظرف یک ماه بیش از 53 میلیون دلار کمک جمع‌آوری کرد

تازه‌ترین نظرسنجی «رویترز/ایپسوس» نشان داد که بایدن قبل از انتخابات نوامبر، با یک درصد تفاوت از ترامپ جلوتر است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کمپین انتخاب مجدد جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، در فوریه گذشته با جمع‌آوری بیش از 53 میلیون دلار کمک مالی، اکنون 155 میلیون دلار پول نقد در اختیار دارد.

ستاد انتخاباتی بایدن پس از موفقیت در جمع‌آوری بیشترین میزان کمک‌های مالی در سطح مردمی از زمان آغاز کمپین، بسیار بیشتر از کل مبلغ جمع‌آوری شده از سوی کمپین دونالد ترامپ، ‌رقیب جمهوری‌خواه خود را دراختیار دارد.

جمع‌آوری کمک‌های مالی در فوریه، قبل پیروزی بایدن در مارس در کسب نامزدی دموکرات‌ها و قبل از این بود که بایدن 24 ساعت پس از سخنرانی آتشین خود در مورد وضعیت کشور، 10 میلیون دلار کمک را جمع‌آوری کرد.

بر اساس بیانیه یکشنبه کمپین بایدن، نزدیک به 97درصد از کمک‌ها کمتر از 200 دلار بود. بایدن هفته گذشته درمصاحبه رادیوئی با ایستگاه «دبلیو‌ان‌او‌وی860» در ایالت ویسکانسن گفته بود: «شور حقیقی انتخاباتی را در بازدید از سراسر کشور مشاهده می‌کنیم، پول زیادی جمع‌آوری کردیم و اکنون 1.5 میلیون اهداکننده شامل 500 هزار اهداکننده مبالغ اندک داریم که کاملا جدید هستند.»

بایدن در فوریه به منظور جمع آوری کمک مالی برای کمپین خود، راهی کالیفرنیا شد و در جمع‌آوری کمک‌های مالی در دو مناطق لس آنجلس و سان فرانسیسکو، شرکت کرد.
به گفته ستاد انتخاباتی بایدن، در 48 ساعت نخست پس از انتخابات درون حزبی جمهوری‌خواهان در کارولینای جنوبی، میزان کمک‌های مردمی جمع‌آوری شده به 1.6 میلیون دلار رسید.

جیمی هریسون، رهبر کمیته ملی دموکرات‌ها گفت: «در حالی که جو بایدن و دموکرات‌ها به ثبت ارقام تاریخی جمع‌آوری کمک‌های مردمی ادامه می‌دهند، دونالد ترامپ و کمیته ملی جمهوری‌خواهان در دچار اشفتگی مالی هستند.»

جولی چاوز رودریگز، مدیر ستاد انتخاباتی بایدن گفت: «این انتخابات دربردارنده بالاترین ریسک برای آینده این کشور است و کمپین تاریخی جمع‌آوری کمک مالی ما می‌کوشد تا مطمئن شود هر یک از رأی‌دهندگان می‌داند که این ریسک در ماه نوامبر فراخواهد رسید.»

برتری یک درصدی بایدن بر ترامپ

از سویی تازه‌ترین نظرسنجی «رویترز/ایپسوس» نشان داد که بایدن قبل از انتخابات نوامبر، با یک درصد تفاوت از ترامپ جلوتر است زیرا حدود 39 درصد از رای دهندگان ثبت نام شده در این نظرسنجی یک هفته‌ای گفتند که اگر انتخابات، امروز برگزار شود به بایدن، رای خواهند داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید