ترامپ: انتخابات نوامبر آینده نقطه عطفی در تاریخ آمریکا خواهد بود

ستاد انتخاباتی بایدن: ترامپ خواهان 6 ژانویه دیگری است ولی مردم آمریکا بار دیگر او را در نوامبر شکست خواهند داد زیرا با تندروی‌ها و عطش انتقام‌ او مخالفند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، رئیس‌ جمهوری پیشین آمریکا و نامزد جمهوری‌خواهان در رقابت برای ورود به کاخ سفید، انتخابات ریاست‌جمهوری در نوامبر آینده را نقطه عطفی در تاریخ این کشور توصیف کرد.

ترامپ همچنین عدم انتخاب خود در مصاف جو بایدن، رئیس جمهوری کنونی را «جنایت» علیه اقتصاد آمریکا دانست.

ستاد انتخاباتی بایدن نیز بلافاصله با صدور بیانیه‌ای، این نامزد جمهوری‌خواهان را «بازنده» خواند که «تهدیدهاتش را با خشونت سیاسی تشدید می‌کند.»

ترامپ چهار روز پس از پیروزی در کسب نامزدی جمهوری‌خواهان، در یک گردهمایی حزبی در واندالیا، اوهایو (شمال)، گفت: «پنجم نوامبر، مهم‌ترین روز در تاریخ کشور ما خواهد بود.»

او با توصیف پیروزی خود در انتخابات مقدماتی حزب جمهوری‌خواه به عنوان «سریع‌ترین پیروزی تاکنون علی‌الاطلاق»، خاطرنشان کرد که این پیروزی بدان معناست که او باید بیش از هفت ماه تا رقابت مجدد با بایدن صبر کند که یادآور انتخابات 2020 است. ترامپ افزود: «زمانی که افراد نالایق کشور را اداره می‌کنند و آن را به سقوط می‌کشانند، این فاصله 7 ماهه، مدت طولانی به نظر می‌رسد.»

ترامپ در اشاره به وضعیت اقتصادی آمریکا در ادامه گفت: «اگر من انتخاب نشوم، این کار جنایتی علیه کشور خواهد بود.»

رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا با ابراز تاسف نسبت به تهدیداتی که صنعت خودروسازی آمریکا با آن روبه‌رو است، گفت که در صورت انتخاب مجدد بایدن، «کمترین نگرانی» آمریکا این موضوع خواهد بود.

ترامپ ضمن انتقاد از برنامه‌های چینی‌ها برای مونتاژ خودرو در مکزیک و فروش آن به آمریکایی‌ها، گفت: «اگر من انتخاب شوم، آن‌ها نخواهند توانست این خودروها را بفروشند. اگر انتخاب نشوم این کار به منزله جنایت علیه کشور خواهد بود. آنها هرگز این خودروها را نخواهند فروخت.»

واکنش کمپین بایدن

از سویی کمپین بایدن طی بیانیه‌ای با تاکید بر خشونت‌ورزی سیاسی ترامپ تاکید کرد که ترامپ خواهان 6 ژانویه دیگری است ولی مردم آمریکا بار دیگر او را در نوامبر شکست خواهند داد زیرا با تندروی‌ها و عطش انتقام‌ او مخالفند.

انتقاد از سیاست مهاجرتی بایدن

ترامپ روز گذشته با طرح مجدد موضوع مهاجرت و مرزها ضمن هشدار به آمریکایی‌های افریقایی‌تبار و اسپانیایی‌تبار تاکید کرد که بایدن بارها از طریق دادن اجازه کار به میلیون‌ها مهاجر،«از پشت به آنها خنجر زده است.»

از سوی دیگر بایدن طی ضیافت شام در واشینگتن گفت: «آزادی هدف تعرض قرارگرفته و دروغ‌پردازی پیرامون انتخابات 2020 و توطئه برای لغو نتایج آن در حوادث ششم ژانویه، بزرگترین تهدید علیه دموکراسی آمریکا از زمان جنگ داخلی آمریکا به‌شمار می‌آید.»

بایدن در ادامه با لحنی شوخ‌طبعانه گفت: «یک نامزد مسن و فاقد کفایت عقلی برای ریاست جمهوری وجود دارد. نامزد دیگر من هستم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید