پیشی گرفتن بایدن از ترامپ در 2 نظر سنجی جدید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

دو نظرسنجی جدید نشان داد که جو بایدن رئیس جمهوری کنونی آمریکا با اختلاف بسیار کمی از دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق پیشی گرفته است.

به گزارش سایت آمریکایی «نیوزویک»، در این 2 نظر سنجی که هشت ماه قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری نوامبر سال جاری انجام می‌گیرد، جو بایدن، به‌رغم کاهش محبوبیتش که به پایین‌ترین حد خود رسیده بود، پس از سخنرانی هفته گذشته با اختلاف اندکی از ترامپ پیشی گرفت.

در یکی از نظرسنجی‌ها که توسط خبرگزاری رویترز و موسسه ابسوس انجام شده از میان 3356 شرکت کننده، 39 درصد از آراء را جو بایدن و 38 درصد را ترامپ به دست آورد. این نظرسنجی بین 7 تا 13 مارس انجام شد و حاشیه خطای آن 1.8 درصد بود.

45 درصد به بایدن رای دادند

به موازات آن، یک نظرسنجی دیگر که توسط «سيفيكس/ديلی كوس» انجام شد نشان داد که از 1324 شرکت کننده در نظر سنجی، بایدن 45 درصد آرا و ترامپ 44 درصد آرا را به دست آورد. این نظرسنجی بین 9 تا 12 مارس انجام شده و میزان خطای آن 2.8 درصد بوده است.

براساس این گزارش، سخنرانی هفته گذشته بایدن توسط تعدادی از کارشناسان مثبت ارزیابی شده و واکنش خوبی از سوی مردم آمریکا به همراه داشت.

او از برنامه‌های ارتش آمریکا برای ساخت بندر موقت در سواحل نوار غزه خبر داد تا کمک‌های بشردوستانه بیشتری به این منطقه برسد.

بایدن در سخنرانی خود به نگرانی‌های مربوط به سن 81 ساله خود پرداخت و گفت: «در مسیر حرفه‌ای خودم برخی‌ها به من گفتند خیلی جوان هستم و برخی الان می‌گویند خیلی پیر هستم، چه جوان باشم و چه پیر، من همیشه می‌دانم چه چیزی ماندگار است».

تقسیم نظرسنجی‌ها

در حالی که نظرسنجی‌ها همواره جنجال برانگیز و مورد اختلاف بوده، بایدن در نظرسنجی‌های سراسری دیگری از ترامپ پیشی گرفته بود.

یک نظرسنجی انجام شده توسط بنیاد «خانواده قیصر» نشان داد که بایدن با 47 درصد آراء در مقابل 44 درصد از ترامپ جلوتر است. این نظرسنجی که با 1072 شرکت کننده انجام شد، میان 20 تا 28 فوریه سال گذشته اجرا شد.

در مقابل، برخی نظرسنجی‌های دیگر نشان دادند که ترامپ پیروز انتخابات خواهد بود. برای مثال ، یک نظرسنجی که توسط «یوگوو» بین 3 تا 5 مارس روی 1450 شرکت کننده اجرا شد نشان داد که رئیس جمهوری سابق 44 درصد آرا را به کسب کرد، در حالی که بایدن 42 درصد آرا را به دست آورد.

با وجود واکنش‌های مثبت نسبت به سخنرانی بایدن، محبوبیت او متعاقباً به پایین ترین سطح تاریخ 37.4 درصد کاهش یافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید