حملات اوکراین همزمان با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در روسیه دو کشته برجای گذاشت

کاخ کرملین اعلام کرده که حملات اوکراین به مناطق مرزی روسیه با هدف ایجاد اختلال در روند اجرای انتخابات روسیه تشدید می‌شود و پوتین نیز تهدید کرده است که این گونه حملات «بی‌پاسخ» نخواهد ماند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

همزمان با روز دوم برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در روسیه، مناطق هم مرز این کشور با اوکراین در روز شنبه 26 اسفند هدف موج جدیدی از حملات قرار گرفت که بنا بر گزارش‌ها دست‌کم 2 کشته بر جای گذاشته است.

ویاتیسلاو گلادکوف، فرماندار منطقه بلگورود از طریق «تلگرام» از کشته شدن دو نفر مرد و زن و رهگیری و سرنگونی 8 موشک خبر داد.

فرماندار منطقه بلگورود، همچنین توضیح داد که این مرد پس از برخورد کامیونش در اثر حمله کشته شد، در حالی که یک زن در پارکینگ کشته شده است.

پسر زن کشته شده در این حمله به شدت مجروح شده و «پزشکان برای نجات جان او سخت در حال تلاش هستند»، این در حالی است که دو نفر دیگر نیز در اثر این حملات اوکراین به مناطق مرزی روسیه مجروح شدند.

انفجار شدید

در این راستا، انتشار ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که وقوع انفجاری قوی در یک پارکینگ باعث به بالا پرتاب شدن یکی از خودروها شده است.

وزارت دفاع روسیه پیشتر اعلام کرده بود که موشک‌ها و پهپادهایی به سوی مناطق مرزی بلگورود و کورسک که در طول هفته در معرض حملاتی از اوکراین بودند، پرتاب شده‌ است.

دفع حملات هجومی

این وزارتخانه همچنین شنبه اعلام کرد که حملات هجومی جدید کی‌یف به منطقه بلگورود دفع و خاطرنشان کرد که «حملات و تلاش‌های گروه‌های شناسایی و خرابکار اوکراینی برای نفوذ به خاک فدراسیون روسیه دفع شده است.»

در نتیجه این حملات مقامات شهری اعلام کردند که مراکز تجاری و مدارس را در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه تعطیل خواهند کرد.

پوتین تهدید به پاسخ کرد

شایان ذکر است که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه روز جمعه متعهد شد که این حملات اوکراین به خاک روسیه «بی‌پاسخ» نخواهد ماند.

کی‌یف از ماه‌ها پیش متعهد شد که در واکنش به حملات و بمباران‌ روسیه بر علیه اوکراین که بیش از دو سال است ادامه دارد، درگیری‌ها را به آن سوی مرزها و به خاک روسیه منتقل خواهد کرد.

مسکو ساعات اولیه روز جمعه اعلام کرد که با تمام تلاش‌های مسلحان طرفدار اوکراین که از مرز برای کنترل مناطقی در قلمرو روسیه اقدام کرده‌اند، مقابله کرده است.

وزارت دفاع روسیه در این باره اعلام کرد «طی سه روز گذشته، از 12 تا 14 مارس، نیروهای مسلح روسیه همه تلاش‌های شبه‌نظامیان اوکراینی که برای نفوذ به قلمرو مناطق بلگورود و کورسک در خاک فدراسیون روسیه اقدام کرده‌ بودند را خنثی کردند».

در بیانیه این وزارتخانه نیز آمده است روستایی که نیروهای روسی کنترل آن را برای دوره موقتی از دست داده‌ بودند به طور کامل بازپس گرفته شد.

در همین راستا، کاخ کرملین تشدید حملات اوکراین به مناطق مرزی روسیه را با هدف ایجاد اختلال در روند اجرای انتخابات روسیه ارزیابی کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید