ایتالیا: اروپا به یک استراتژی واضح و یکپارچه علیه روسیه نیاز دارد

کشورهای آلمان، فرانسه و لهستانی روز جمعه طی نشست سه‌جانبه‌ای بر ایجاد اتحادی برای ادامه پشتیبانی نظامی از اوکراین تاکید کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به‌دنبال جنجالی که پس از اظهارات درباره اعزام نیروهای ناتو به اوکراین ایجاد شد، گیدو کروستو، وزیر دفاع ایتالیا تاکید کرد که اروپا باید از اظهارات بحث‌برانگیز و تناقض‌ها بپرهیزد و استراتژی واضح و یکپارچه‌ای را علیه روسیه در ارتباط با جنگ اوکراین اتخاذ کند.

کروستو، شنبه 26 اسفند، در بیانیه‌ای به روزنامه «لا ریپوبلیکا» افزود که رم هرگز نیرو به منطقه درگیری نخواهد فرستاد.

وزیر دفاع ایتالیا همچنین گفت که مقامات غربی باید از اظهار‌نظرهای غیرواقع‌بینانه مانند اعزام نیروهای ناتو به اوکراین که به‌منظور بهبود موقعیت خود ایراد می‌کنند بپرهیزند.

وی در ادامه با اشاره به تعداد 27 کشور عضو در اتحادیه اروپا خواستار آن شد که از برگزاری جلسات دوجانبه یا سه‌جانبه پرهیز شود.

او همچنین خاطرنشان کرد که اروپا برای مقابله با روسیه به «انسجام» و «راهبرد روشن و غیر‌متناقض و شاید ایجاد اتحاد با یکدیگر» نیاز دارد.

افزون بر این، کروزتو از نشستی که روز جمعه فی‌مابین کشورهای آلمان، فرانسه و لهستان برگزار شد، انتقاد کرد و تقسیم اتحادیه اروپا حامی اوکراین را ناشدنی دانست.

اولاف شولتز، صدراعظم آلمان پس از این نشست سه جانبه گفته بود که کشورهای حامی اوکراین از سود دارایی‌های مسدود شده روسیه برای تامین مالی خرید تسلیحات کی‌یف استفاده خواهند کرد.

تعهد به تامین تسلیحات کی‌یف

گفتنی است که ایتالیا متعهد شد تا پایان سال 2024 به کی‌یف مواد و تجهیزات، از جمله تسلیحات، که اوکراین در تلاش‌های جنگی خود علیه روسیه به آن نیاز دارد، تأمین کند. قرارداد دفاعی 10 ساله در ماه فوریه برای حمایت از اوکراین امضا شد، اما جزئیات این توافق فاش نشد.

به‌رغم اینکه کی‌یف به مهمات بیشتری نیاز دارد، اما کروزتو گفت که چنین تصمیماتی باید در نشست‌هایی در سطح اتحادیه اروپا و ناتو اتخاذ شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید