پوتین: اوکراین تلاش کرد به خاک روسیه نفوذ کند اما موفق نشد

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که حملات مخالفان روسی طرفدار اوکراین برای نفوذ به داخل مرزهای این کشور را دفع کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با آغاز انتخابات روسیه، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه تاکید کرد که اوکراین سعی می‌کند در اولین روز برگزاری انتخابات در روسیه مرتکب جنایت شود، و افزود که حملات اوکراین بی‌پاسخ نخواهد ماند.

خبرنگار «العربیه» در مسکو گزارش داد که پوتین، جمعه 25 اسفند، در دیدار با اعضای شورای امنیت روسیه گفت که اوکراین تلاش کرد به خاک روسیه نفوذ کند اما موفق نشد.

رئیس جمهوری روسیه در ادامه افزود: «نیروهای مسلح اوکراین با مشارکت بیش از 2500 نیرو و 35 تانک تلاش کردند به خاک روسیه حمله کنند اما در هیچ جا موفق نشدند».

او همچنین توضیح داد که پدافند هوایی روسیه تا 95 درصد از حملات اوکراین را دفع کرده است.

مسکو ساعات اولیه روز جمعه اعلام کرد که با تمام تلاش‌های مسلحان طرفدار اوکراین که از مرز برای کنترل مناطقی در قلمرو روسیه اقدام کرده‌اند، مقابله کرده است.

وزارت دفاع روسیه در این باره اعلام «طی سه روز گذشته، از 12 تا 14 مارس، نیروهای مسلح روسیه همه تلاش‌های شبه‌نظامیان اوکراینی که برای نفوذ به قلمرو مناطق بلگورود و کورسک در خاک فدراسیون روسیه اقدام کرده‌ بودند را خنثی کردند».

در بیانیه این وزارتخانه همچنین آمده است: «کنترل روستا به طور کامل بازگردانده شده است» و خاطرنشان کرد که نیروهای روسی کنترل آن را برای یک دوره موقت از دست داده‌ بودند.

در همین راستا، کرملین گزارش داد که حملات شدید اوکراین به مناطق روسیه با هدف ایجاد اختلال در انتخابات انجام شده است.

در همین حال، فرماندار منطقه بلگورود روسیه که هم مرز با اوکراین است، روز جمعه گفت که یک نفر در بمباران اوکراین بر این منطقه کشته شده است.

گروه‌های شبه‌نظامی متشکل از مخالفان روسی طرفدار اوکراین طی هفته جاری یک سری حملات را به مناطق مرزی انجام دادند و روستای «تیوتکینو» در منطقه کورسک روسیه را تصرف کردند.

موج جدید حملات اوکراین هم‌زمان با آن رخ می‌دهد که انتظار می‌رود ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری کنونی روسیه که کرملین معتقد است کل کشور از تهاجم او به اوکراین حمایت می‌کند، تا پایان هفته جاری در انتخابات پیروز شده و حکومت خود را برای شش سال دیگر تمدید کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید