مکرون: پیروزی روسیه در جنگ با اوکراین امنیت اروپا را از بین می‌برد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه طی یک مصاحبه تلویزیونی گفت اگر روسیه در جنگ اوکراین پیروز شود، «اعتبار اروپا از بین خواهد رفت».

مکرون، پنج‌شنبه 24 اسفند گفت: «اگر روسیه پیروز شود، دیگر امنیت نخواهیم داشت و این مسئله اعتبار اروپا از بین خواهد برد.»

وی افزود که در مواجهه با «تشدید تنش» مسکو «باید بگوییم که آماده پاسخگویی هستیم».

رئیس‌جمهوری فرانسه با تاکید موضع خود مبنی بر احتمال اعزام نیروهای غربی به اوکراین گفت که شرایط کنونی نیازمند چنین اقدامی نیست.

مکرون در این مصاحبه با تلویزیون ملی فرانسه در پاسخ به سوالی در مورد امکان اعزام نیروهای غربی به اوکراین پاسخ داد: «در حال حاضر وضعیت نیازمند اعزام نیرو نیست» و افزود که «اما همه این گزینه‌ها ممکن است».

او همچنین گفت که مسئولیت انجام چنین اقدامی بر عهده مسکو است و افزود که فرانسه فرماندهی حمله‌ای در داخل اوکراین را نخواهد داشت.

رئیس‌جمهوری فرانسه همچنان گفت: «امروز برای رسیدن به صلح در اوکراین نباید ضعیف باشیم.»

اظهارات مکرون پس از آن مطرح شد که پارلمان فرانسه در این هفته استراتژی پاریس در مورد اوکراین را مورد بررسی قرار داد.

در همین زمینه، سخنگوی ارتش فرانسه به «العربیه» گفت که هواپیماهای فرانسوی مستقر در دریای سیاه به طور منظم جو آب‌های بین‌المللی را رصد می‌کنند و گفت: «عملیات ما در دریای سیاه پاسخگوی نیاز فرانسه و ناتو است.»

مجلس ملی و پارلمان فرانسه در یک رای‌گیری نمادین توافقنامه امنیتی دوجانبه 10 ساله را که ماه گذشته بین امانوئل مکرون و ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین امضا شد را تصویب کردند.

مکرون قصد دارد روز جمعه با اولاف شولز، صدراعظم آلمان و دونالد تاسک، نخست وزیر لهستان در برلین دیدار کند تا در نشستی در مورد وحدت کشورهای خود در خصوص حمایت از اوکراین گفت‌وگو کند.

انزوا در اروپا

ماه گذشته، رئیس‌جمهوری فرانسه پس از اینکه اظهاراتش در کنفرانس پاریس درباره اعزام نیرو به اوکراین با انتقاد اغلب رهبران اروپا مواجه شد، در صحنه اروپا منزوی به نظر می‌رسید.

در حالی که شولز ضمن مخالفت با اظهارات مکرون گفت که شرکت‌کنندگان در این کنفرانس توافق کردند که هیچ «نیروی زمینی» از سوی کشورهای اروپایی به خاک اوکراین اعزام نشود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید