بلینکن: مذاکرات درباره توافق مبادله گروگان‌ها جریان دارد

وزیر خارجه آمریکا بر ضرورت ارائه برنامه‌ای مشخی از سوی اسرائیل درباره شهر رفح در جنوب نوار غزه تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده، تأیید کرد که کشورش با مصر، اسرائیل و قطر در حال رایزنی و همکاری در مورد توافق تبادل اسرا است و خاطرنشان کرد که مذاکرات هم‌اکنون ادامه دارد.

بلینکن، جمعه 25 اسفند، در اظهارات خود افزود که واشینگتن با حداکثر انرژی به پیشبرد تلاش‌ها برای دستیابی به توافق تبادل گروگان‌ها ادامه می‌دهد و خاطرنشان کرد که اعزام هیئت اسرائیلی به دوحه نشان‌دهنده امکان و ضرورت دستیابی به این توافق است.

وزیر خارجه آمریکا همچنین توضیح داد که واشینگتن باید برنامه روشن و قابل اجرا در مورد رفح مشاهده کند و خاطرنشان کرد که هنوز برنامه مشخصی در این خصوص به دست نیاورده است.

خواسته‌های نامعقول

پیشتر، دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل اعلام کرده بود که پس از اعلام حماس مبنی بر ارائه یک پیشنهاد دو مرحله‌ای جدید برای برقراری آتش‌بس شش هفته‌ای و آزادی 42 گروگان، دولت اسرائیل هیئتی را به دوحه اعزام خواهد کرد.

این دفتر در بیانیه‌ای اعلام کرد: «خواست‌های حماس همچنان غیرواقع‌بینانه است.» پس از بررسی کابینه امنیتی درباره موضع اسرائیل، یک هیئت اسرائیلی عازم دوحه خواهد شد.

شایان ذکر است که دفتر نتانیاهو روز پنج‌شنبه پس از اعلام این جنبش فلسطینی مبنی بر ارائه چشم‌انداز جامع به میانجی‌گران مصر و قطر در خصوص توافق با اسرائیل، خواسته‌های حماس را «نامعقول» توصیف کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید