آمریکا خواستار ممانعت پاناما از استفاده کشتی‌های ایرانی از پرچم این کشور شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

آمریکا از کشور پاناما خواسته است تا کشتی‌های ایرانی تحت تحریم واشینگتن را از استفاده پرچم این کشور منع کند.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، آبرام پیلی، معاون فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران، در سفری که چهارشنبه، 23 اسفند به پاناما داشت، گفت: «ایران و بازیگران مرتبط با ایران در اینجا در پاناما سعی می‌کنند می‌کنند تا تحریم‌ها را دور بززنند. آنها در تلاشند که از ثبت پرچم پاناما سوءاستفاده کنند».

پاناما بزرگترین ارائه دهنده به اصطلاح «پرچم سهولت» در جهان است و در ازای دریافت هزینه و رهایی از نظارت بین‌المللی به مالکان کشتی اجازه می‌دهد کشتی‌های خود را در این کشور به ثبت برسانند و از برافراشتن پرچم این کشور بر روی کشتی‌های خود استفاده کنند.

حساب کاربری دفتر فرستاده ویژه ایالات متحده در امور ایران، در این رابطه با انتشار ویدیویی از سخنان پیلی، در شبکه ایکس نوشته است: «اجرای تحریم‌ها و همکاری چندجانبه آمریکا علیه رفتارهای بی‌ثبات‌کننده ایران بسیار حائز اهمیت است. تعامل امروز با دولت پاناما بخشی از تلاش دیپلماتیک بزرگتر آمریکا برای پیشبرد این هدف است».

در ادامه انتقادها به همکاری کشور پاناما با ایران، مقامات دریایی پاناما در ژانویه 2023 اعلام کردند که پرچم خود را از 136 کشتی مرتبط با شرکتهای نفت دولتی ایران پس گرفته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید