مجروح‌شدن چندین نفر در حمله پهپادی به یک پالایشگاه نفت در روسیه

فرماندار استان وورونژ: سامانه‌های دفاع هوایی بیش از 30 پهپاد اوکراینی را بر‌فراز این استان منهدم کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقامات روسیه اعلام کردند که حمله پهپادی اوکراین به یک پالایشگاه نفت در روسیه خساراتی را برجای گذاشته‌ است.

پاول مالیکوف، فرماندار منطقه «ریازان» روسیه، چهارشنبه 23 اسفند گفت که در پی حمله پهپادی یک پالایشگاه نفت در این منطقه دچار آتش‌سوزی شد.

مالیکوف در تلگرام نوشت که در پی این حادثه چندین نفر مجروح شدند.

از سوی دیگر خبرگزاری دولتی روسیه «تاس»، از انتقال دو نفر به بیمارستانی در ریازان خبر داد.

در همین راستا، الکساندر گوسف، فرماندار استان وورونژ امروز اعلام کرد که سامانه‌های دفاع هوایی بیش از 30 پهپاد اوکراینی را بر‌فراز این استان منهدم کردند.

گوسف در کانال تلگرامی نوشت: «سامانه‌های پدافند هوایی در منطقه بیش از 30 پهپاد را شناسایی و منهدم کردند و بر اساس اطلاعات جمع‌آوری شدت از محل‌ سقوط لاشه‌ پهپادهای سرنگون شده، خسارت جزئی به زیرساخت‌ها و منازل در تعدادی از شهرک‌ها وارد کرده است.»

وزارت دفاع روسیه شامگاه سه‌شنبه نیز اعلام کرد که 234 فرد مسلح حین خنثی کردن تهاجم به مناطق مرزی روسیه توسط نیروهای ارتش و امنیتی این کشور کشته شدند.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای، «رژیم کی‌یف» و «گروه‌های تروریستی در اوکراین» را عامل این حمله دانست و تأکید کرد که ارتش روسیه و نیروهای مرزی توانستند مهاجمان را متوقف کنند و از حمله فرامرزی اجتناب کنند. به گفته این وزارتخانه مهاجمان هفت تانک و پنج خودروی زرهی خود را در جریان این حمله به مرزهای روسیه از دست دادند.

حملات به مرزهای روسیه از زمان شروع جنگ با اوکراین به صورت پراکنده رخ داده و این مسئله به موضوعی برای تبادل اتهامات و ادعاهای و همچنین انتشار اطلاعات نادرست و تبلیغات برای کی‌یف و مسکو تبدیل شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید