ترامپ: در انتخابات با بدترین و ناتوان‌ترین رئیس‌جمهوری آمریکا رقابت می‌کنیم

ترامپ: در انتخابات علیه بدترین، ناتوان‌ترین، فاسدترین و ویرانگرترین رئیس جمهوری تاریخ ایالات متحده شرکت می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین ایالات متحده، چهارشنبه 23 اسفند شادمانی خود را از احراز نمایندگی حزب جمهوری‌خواه برای نامزدی ریاست جمهوری در انتخابات نوامبر 2024، ابراز کرد.

با پیروزی جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا و ترامپ، در کسب نمایندگی از سوی دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه، برای نخستین بار پس از حدود 70 سال در آمریکا، دو نامزد برای دومین بار در انتخابات ریاست‌جمهوری، به مصاف هم می‌روند.

ترامپ در پلتفرم خود «سوشال تروث» نوشت: «نمایندگی از سوی حزب جمهوری‌خواه به‌عنوان نامزد ریاست جمهوری، برای من افتخار بزرگی است. حزب ما متحد و قوی است و کاملاً واقف است که در انتخابات علیه بدترین، ناتوان‌ترین، فاسدترین و ویرانگرترین رئیس جمهوری در تاریخ آمریکا شرکت می‌کنیم.»

ترامپ افزود: «میلیون‌ها نفر در حال تهاجم به کشور ما هستند که غالبا از زندان‌ها و مراکز بیماری‌های روانی در کشورهای دیگر روانه شده‌اند. نرخ‌های بالای بهره و تورم، گلوی طبقه متوسط بزرگ ما می‌فشارد، اقتصاد ما بد و تنها علت رشد بازار سهام ما این است که نظرسنجی‌ها قویا نشان می‌دهند، ما در انتخابات ریاست جمهوری 2024 پیروز خواهیم شد.»

«کشورمان را دوباره می‌سازیم»

او با این بیان که بایدن متقلب، از سیستم بی‌عدالتی برای پیگرد رقیب سیاسی خود استفاده می‌کند، افزود:« ما این کشور را که زمانی بزرگ بود، پس خواهیم گرفت و آمریکا را در اولویت قرارداده و آن را دوباره - بزرگتر از همیشه خواهیم ساخت. پنچم نوامبر مهمترین روز در تاریخ کشور ما خواهد بود.»

بایدن برای پیروزی در این نامزدی به آرای 1968 نماینده نیاز داشت. به گزارش شرکت «ادیسون ریسرچ»، بایدن شامگاه سه‌شنبه با روشن‌شدن نتایج انتخابات اولیه در جورجیا، قبل از نتایج قابل پیش‌بینی در میسیسیپی، ایالت واشینگتن، جزایر ماریانای شمالی و دموکرات‌های مقیم خارج از کشور، از این آستانه فراتر رفت.

ترامپ نیز ساعاتی بعد، آرای 1215 نماینده برای تضمین نامزدی‌اش از سوی حزب جمهوری‌خواه برای ریاست جمهوری به‌دست آورد زیرا انتخابات در چهار ایالت از جمله جورجیا، که ترامپ در آن به دلیل تلاش برای لغو نتایج این ایالت در رای گیری2020 با اتهامات جنایی روبروست، برگزار شد.

این نتیجه تا حدود زیادی بعد از کناره‌گیری نیکی هیلی، رقیب سرسخت ترامپ از رقابت‌ها و موفقیت ترامپ درکسب تائید 14 نماینده از مجموع 15 نماینده این ایالت، قابل پیش‌بینی بود.

این در حالی است که بایدن در انتخابات داخلی حزب دموکرات، به‌رغم فعالیت لیبرال‌های سرخورده از حمایت او از جنگ اسرائیل در غزه، با مخالفت‌های صرفا سمبلیکی در داخل حزب خود مواجه شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید