طرفداران روسیه مسئولیت حملات بی‌سابقه‌ سایبری به وزارت‌های فرانسه را برعهده گرفتند

فرانسه در پی حملات سایبری روسیه به نهادهای دولتی این کشور برای اتخاذ «تدابیر لازم» کمیته بحران تشکیل داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

طرفداران روسیه مسئولیت حملات سایبری بی‌سابقه‌ به نهادهای دولتی فرانسه که طی روزهای یک‌شنبه و دوشنبه صورت گرفته است را بر عهده گرفتند.

دفتر گابریل آتال، نخست‌وزیر فرانسه، دوشنبه 21 اسفند اعلام کرد که چندین سازمان دولتی این کشور «با شدتی بی‌سابقه‌» مورد حملات سایبری قرار گرفته‌اند، اما تاکید کرد که دولت توانسته این تاثیر را مهار کند.

بر اساس آنچه وب‌سایت «فرانس 24» به زبان انگلیسی گزارش کرده، دفتر «آتال» بدون ارائه جزئیات بیشتری درباره اهداف این حملات، اعلام کرد از روز یکشنبه چند تأسیسات وزارتی فرانسه «با ابزارهای فنی آشنا اما با شدتی بی‌سابقه» هدف حملات سایبری قرار گرفته است.

تشکیل کمیته بحران

با توجه به حمایت پاریس از کییف از زمان حمله روسیه به اوکراین، برای بسیاری مسکو مظنون آشکار است، ولی با وجود این یک منبع امنیتی به «خبرگزاری فرانسه» توضیح داد که این حملات سایبری «در حال حاضر به روسیه نسبت داده نمی‌شود.»

کارکنان دفتر نخست‌وزیری فرانسه افزودند که «یک کمیته بحران برای اتخاذ اقدامات متقابل فعال شده است»، به این معنی که «تأثیر این حملات بر اکثر خدمات کاهش یافته و دسترسی به وب سایت‌های دولتی بازگردانده شده است.»

سرویس‌های تخصصی از جمله آژانس امنیت اطلاعات «ANSSI» در حال انجام اقدامات فیلترینگ تا پایان حملات بودند.

هشدارهای قبلی

حمله سایبری اخیر به فرانسه پس از آن صورت می‌گیرد که هفته گذشته مشاور دفاعی نخست‌وزیر این کشور درباره احتمال اینکه بازی‌های المپیک پاریس و انتخابات پارلمان اروپا در تابستان امسال ممکن است هدف حمله قرار گیرند، هشدار داده بود.

در همین راستا، سباستین لکورنو، وزیر دفاع فرانسه، ماه گذشته در یادداشتی داخلی که توسط خبرگزاری فرانسه مشاهده شد، گفت که تدابیر حفاظتی فرانسه باید در برابر «خرابکاری و حملات سایبری» روسیه تقویت شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید