گزارش‌های رسانه‌ای: روسیه با قراردادهای جعلی جوانان هندی را به جنگ اوکراین می‌فرستد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اتهامات علیه روسیه در خصوص استخدام کارگران خارجی در عملیات نظامی خود در اوکراین ادامه دارد.

بر اساس گزارش‌ برخی رسانه‌‌ها مسکو توانست با قراردادهای کاری جعلی و دستمزد خوب جوانان هندی‌ها را با تطمیع کردن استخدام کند. این جوانان از آن پس خود را در کنار نیروهای ارتش روسیه در خط مقدم جنگ با اوکراین دیدند، در حالی که تمایلی به شرکت در این درگیری‌ها نداشتند.

بر اساس این گزارش‌های رسانه‌ای، یک شرکت کاریابی با تطمیع کردن جوانان، آن‌ها را فریب می‌دهد تا شغل خود را ترک کرده و به آن‌ها پیشنهادهای عالی برای اشتغال در روسیه می‌دهد و از آن پس آن‌ها را به جبهه‌ جنگ در اوکراین منتقل می‌کند.

در میان این کارگران، جوانی هندی به نام محمد عصفان بود که برای این کار درخواست داده و این شرکت در آن زمان به او اطمینان داده بود که او به اوکراین اعزام نخواهد شد، اما در اواخر دسامبر در تماسی تلفنی با خانواده خود از شهر روستوف روسیه گفته بود که او مجبور شده بود هفته‌ها آموزش نظامی ببیند و او به خطوط مقدم جنگ با اوکراین اعزام خواهد شد.

هفته گذشته خانواده عصفان از کشته‌شدن فرزندشان در جبهه جنگ روسیه و اوکراین خبردار شدند.

محمد عصفان، دومین شهروند دارای تابعیت هند است که مرگ او در حالی که مجبور به جنگیدن در صفوف ارتش روسیه بود تأیید شد.

الیاس الحسینی، گارسنی که با چند نفر از دوستانش به کمک ویزاهای دریافت شده از طریق این شرکت کاریابی به روسیه رفته بود، چند روز پس از سفرش، ویدیویی را برای خانواده‌اش ارسال کرد که نشان می‌دهد او به همراه دوستانش در یک منطقه جنگلی حضور دارند و لباس شبیه به نظامی به تن کرده‌اند.

به گزارش «وال استریت ژورنال»، حسینی در این ویدئو گفته است که به همراه دوستانش به خط مقدم جنگ روسیه با اوکراین اعزام شده است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که یک مقام جذب و استخدام هندی‌تبار شرکت را اداره می‌کند.

مسئول این شرکت کاریابی با انتشار ویدیوهایی در پلتفرم یوتیوب، خود را فردی تاثیرگذار توصیف می‌کند و در مورد فرصت‌های شغلی در کشورهایی مانند نیوزلند، سنگاپور و روسیه صحبت کرده و از بینندگان خود دعوت می‌کند تا برای کار اداری با مقامات ارتش روسیه با حقوق 100000 روپیه (حدود 1200 دلار) در ماه، درخواست استخدام دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size