ترامپ افراد نزدیک به خود را به سمت‌های رهبری در حزب جمهوری خواه منصوب کرد

مایکل واتلی و لارا ترامپ در کمیته ملی جمهوریخواهان و کریس لاسیویتا به عنوان مدیر اجرایی کمیته ملی مسئول عملیات روزانه منصوب شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سه تن از افراد نزدیک دونالد ترامپ در پی انتخابش به نامزدی انتخابات از سوی جمهوری‌خواهان برای رقابت در انتخابات ریاست جمهوری برگزیده شد، روز جمعه 18 اسفند در جریان نشست اعضای این حزب در هیوستون به سمت‌های رهبری در این حزب منصوب شدند.

این انتصابات بنا به درخواست قبلی ترامپ انجام شد که مشارکت مایکل واتلی در رهبری حزب جمهوریخواه در کارولینای شمالی، و لارا ترامپ، تهیه کننده سابق تلویزیون، همسر پسرش اریک ترامپ، در اداره کمیته ملی جمهوری خواهان را پیشنهاد داده بود.

او همچنین ابراز امیدواری کرد که کریس لاسیویتا، کارشناس کارزار انتخاباتی جمهوری‌خواه به عنوان مدیر اجرایی کمیته ملی «عملیات روزانه» منصوب کند.

168 نماینده حزب جمهوری‌خواه که در هیوستون در ایالت تگزاس گرد هم آمده بودند، به درخواست‌های ترامپ پاسخ مثبت دادند.

این تحول در حالی اتفاق داد که اغلب رقبای ترامپ برای کسب نامزدی حزب برای انتخابات ریاست جمهوری نوامبر آینده شکست خورده و به نفع او کنار رفتند.

مایکل واتلی پس از انتصابش در کادر رهبری حزب جمهوریخواه در کارولینای شمالی گفت: «ما در همه ایالت‌ها به طور خستگی ناپذیر کار خواهیم کرد تا از رای‌گیری آسان و عدم تقلب در نتایج آراء اطمینان حاصل کنیم».

واتلی پیشتر از ادعاهای ترامپ درباره تقلب در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 که جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در آن برنده شد، حمایت کرده بود.

در همین حال لارا ترامپ نیز گفت که هدف از انتصاب او دستیابی به یک پیروزی بزرگ در 5 نوامبر است. او رای گیری در انتخابات ریاست جمهوری آینده را انتخاب میان «خیر و شر» توصیف کرد.

گفتنی است که ماموریت اولیه کمیته ملی جمهوری‌خواه، تامین مالی کمپین‌های انتخاباتی پرهزینه نامزدهای حزب است.

مایکل واتلی جانشین رونا مک‌دانیل شد که در سال 2016 توسط ترامپ منصوب شد. روابط بین مک دانیل و ترامپ بعدها به دلیل شکست‌‎ انتخاباتی و کمک‌های مالی ناامید کننده تیره شد.

ترامپ پس از شکست دادن نیکی هیلی، سفیر سابق ایالات متحده در سازمان ملل متحد، در انتخابات درون حزبی که روز سه‌شنبه هفته گذشته برگزار شد، به عنوان نامزد اصلی انتحابات ریاست جمهوری از سوی حزب جمهوری‌خواه معرفی شد.

این حزب به طور رسمی نامزد ریاست جمهوری خود را در کنگره خود که قرار است در ماه ژوئیه در میلواکی در شمال کشور برگزار شود، انتخاب خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید