«حزب مردم اروپا» فون درلاین را نامزد ریاست کمیسیون اروپا کرد

فون درلاین قول داد به حمایت از اوکراین، تقویت رقابت اقتصادی اروپا، حفاظت از حاکمیت قانون، و مقابله با مهاجرت‌های غیرقانونی ادامه دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

«حزب مردم اروپا» (ئی‌پی‌پی) روز پنج‌شنبه اورسولا فون درلاین را به عنوان نامزد اصلی خود برای انتخابات کمیسیون اروپا در ژوئن تعیین کرد و راه را برای دومین دوره ریاست وی هموار کرد.

به گزارش «یورونیوز»، اعضای حزب در پایتخت رومانی گرد هم آمدند تا خود را برای انتخابات حساس ژوئن آماده کنند، و نامزدی فون درلاین در جریان رای‌گیری مخفی رهبران حزب، شامل دونالد تاسک، نخست وزیر لهستان، و لئو وارادکار، نماینده ایرلند، به تصویب رسید.

از 489 رای ریخته‌شده به صندوق، 89 رای با کاندیداتوری فون درلاین مخالفت کردند، که نرخ حمایت از وی را 82 نشان می‌دهد. با وجود 801 نماینده در بخارست، منابع ‌ئی‌پی‌پی نتوانستند دلیل نبود حدود 300 رای را مشخص کنند.

حزب مردم اروپا با حاشیه امن در نظرسنجی‌ها پیش است، و به نظر می‌رسد کماکان بزرگترین فراکسیون پارلمان اروپا باقی بماند، و فون درلاین را به یکی از پرطرفدارترین افراد برای ایفای نقش رئیس کمیسیون اروپا تبدیل کند.

فون درلاین در سخنرانی خود در روز پنجشنبه وعده صلح و رفاه و امنیت برای اروپایی‌ها داد، و قول داد به حمایت قاطعانه از اوکراین، تقویت رقابت اقتصادی اروپا، حفاظت از حاکمیت قانون، و مقابله با مهاجرت‌های غیرقانونی ادامه دهد.

او همچنین به کشاورزان اروپایی، که طی ماه‌های اخیر در اعتراضات سراسر کشورهای اتحادیه اروپا بوروکراسی بروکسل را به شدت مورد انتقاد قرار داده‌اند، ادای احترام ویژه کرد، و در عین حال گفت در برابر تهدید فزاینده «رادیکالیسم سیاسی» مقاومت خواهد کرد.

به گفته یورونیوز، فون درلاین بابت رهبری واکنش اتحادیه به همه‌گیری کووید-19، حمله روسیه به اوکراین، بحران انرژی متعاقب آن، و تشدید وضعیت اضطراری اقلیمی شهرت زیادی در اروپا و جهان به دست آورده و طی پنج سال اخیر دو بار در صدر فهرست افراد قدرتمند مجله «فوربز» قرار گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید