کشته‌شدن 3 اوکراینی؛ انهدام 12 پهپاد اوکراین بر فراز روسیه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که سامانه‌های دفاع هوایی این کشور 11 پهپاد را بر فراز استان ولگوگراد و یک پهپاد دیگر را بر فراز استان بلگورود منهدم کردند.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «تلاش‌های رژیم کی‌یف برای انجام حملات تروریستی شبانه با استفاده از پهپاد به اهدافی در روسیه خنثی شد و سامانه‌های پدافند هوایی یک پهپاد اوکراینی را بر فراز منطقه بلگورود و 11 پهپاد دیگر را بر فراز منطقه ولگوگراد منهدم کردند.»

از سوی دیگر مقامات محلی اوکراین گفتند که حملات روسیه در روز پنج‌شنبه به این کشور منجر به کشته شدن دو غیرنظامی در منطقه خارکیف و یک نفر دیگر در منطقه چرنیهیف شده است.

اوله سینیهوپوف، یکی از مقامات محلی اوکراین گفت که حمله باموشک‌اندازها منجر به کشته‌شدن دو غیرنظامی در کوبیانسک شد. کوبیانسک منطقه‌ای است که در اواخر سال 2022 توسط نیروهای اوکراینی پس گرفته شد و در حال حاضر نیروهای روسیه نیز در آن حضور دارند.

سینیهوپوف در کانال رسمی خود در تلگرام نوشت: «حمله هوایی به شهرکی در نزدیکی مرکز خارکیف علاوه بر وارد کردن خسارت به یک ساختمان مسکونی و یک فروشگاه، منجر به زخمی شدن دو نفر شد.»

ویاچسلاو چاوس، فرماندار منطقه چرنیهیف نیز گفت که یک نفر بر اثر خمپاره‌ای در این شهر کشته شد.

در حالی که کی‌یف در جذب نیرو با مشکل مواجه شده‌ است، ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین، روز پنج‌شنبه فرمانی را امضا کرد که بر اساس آن سربازانی که پیش از آغاز جنگ روسیه در فوریه 2022 به ارتش پیوسته‌اند و خدمت خود را به پایان رسانده‌اند، اخراج می‌شوند.

موضوع خدمت اجباری برای جبران خسارت سربازانی که پس از دو سال از جنگ خسته شده‌اند، در ماه‌های اخیر به یک موضوع حساس سیاسی و اجتماعی در کی‌یف تبدیل شده است.

با وجود نیاز ارتش اوکراین به تجدید نیروهای خود اما در جذب داوطلبان با سختی‌ و مشکلات فراوان مواجه شده است.

این درحالی است که مهمات اوکراین در حال به اتمام رسیدن است و حملات نیروهای روسی در همه جبهه‌های جنگ با کی‌یف در حال گسترش است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید