سنتکام: 3 پهپاد پرتاب شده توسط حوثی‌ها به خلیج عدن را منهدم کردیم

فرماندهی مرکزی آمریکا: 4 موشک ضد‌کشتی را در مناطق تحت کنترل حوثی‌ها هدف قرار دادیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فرماندهی مرکزی آمریکا اعلام کرد، پنج‌شنبه 17 اسفند، که 4 موشک کروز ضد کشتی و یک پهپاد را در مناطق تحت کنترل حوثی‌ها در یمن مورد حمله قرار داده است.

«سنتکام»، با انتشار بیانیه‌ای در پلتفرم «ایکس» گفت: «سه پهپاد که از مناطق تحت کنترل حوثی‌ها به وی خلیج عدن شلیک شده بود را سرنگون کردیم.»

در حالی که رسانه‌های وابسته به شبه‌نظامیان حوثی، روز گذشته گزارش دادند که آمریکا و بریتانیا برخی از اهداف حوثی‌ها در منطقه راس عیسی در استان حدیده در یمن را بمباران کردند.

شبکه تلویزیونی «المسیره» وابسته به حوثی‌ها نیز بدون اشاره به جزئیات خبر داد که آمریکا و بریتانیا دو حمله به منطقه راس عیسی در شهر الصلیف استان حدیده در غرب یمن انجام دادند.

فرماندهی مرکزی آمریکا، صبح پنج‌شنبه اعلام کرد که دو پهپاد را در مناطق تحت کنترل حوثی‌ها در یمن بمباران کرده است و گفت که این پهپادها «تهدیدی برای کشتی‌های تجاری و کشتی‌های نیروی دریایی آمریکا در منطقه هستند.»

ایالات متحده و بریتانیا حملات هوایی مکرر به مواضع حوثی با هدف مختل کردن و تضعیف توانایی این گروه در به خطر انداختن آزادی کشتیرانی و تهدید تجارت جهانی انجام دادند.

به گفته حوثی‌ها آن‌ها کشتی‌های متعلق به شرکت‌های اسرائیلی یا حمل‌ونقل کالا به یا از اسرائیل را هدف قرار می‌دهند.

این گروه مدعی است که این حملات به کشتی‌ها را در حمایت از نوار غزه که از 7 اکتبر سال گذشته شاهد جنگ با اسرائیل است، انجام می‌دهد.

از سوی دیگر عبدالملک الحوثی، رهبر گروه حوثی‌ها در یمن، روز پنج‌شنبه گفت که این گروه از زمان حمله طوفان الاقصی در 7 اکتبر، 96 عملیات انجام داده که طی آن 61 کشتی را در حمایت از فلسطینیان هدف قرار داده است.

الحوثی در یک سخنرانی تلویزیونی با بیان اینکه در این عملیات 403 موشک و پهپاد پرتاب شد، گفت که تنها در هفته جاری این گروه 8 حمله انجام داده که در آن 7 کشتی هدف قرار گرفتند و 19 موشک و پهپاد مورد استفاده قرار گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید