رزمایش کره شمالی در پاسخ به مانور مشترک کره جنوبی و آمریکا

سئول و واشینگتن از دوشنبه گذشته در حال اجرای رزمآیش‌های سالانه «شیلد اولچی فریدم» برای تقویت بازدارندگی در برابر تهدیدات هسته‌ای و موشکی کره شمالی هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

چند روز پس از آن که کره شمالی متعهد شد اقدامات نظامی مشابهی را علیه رزم‌آیش‌های جاری نظامی کره جنوبی-آمریکایی«شیلد اولچی فریدم» انجام دهد، رسانه‌های رسمی این کشور فاش کردند که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی بر مانورهای حملات توپخانه‌ای با مشارکت یگان‌های خط مقدم ، نظارت کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی «یونهاپ»، این رزمایش پنج‌شنبه 17 اسفند با هدف «تقویت وضعیت آمادگی رزمی و قدرت عملیاتی نیروهای توپخانه» برگزار شد.

این خبرگزاری افزود: «این مانورها با اجرای بمباران نمایشی از سوی یگان‌های توپخانه دوربرد در نزدیکی مرز آغاز شد که «پایتخت دشمن» را در محدوده حملات خود قرار داد و ماموریت‌های نظامی مهمی را برای بازدارندگی جنگ، انجام داد».

خبرگزاری کره شمالی به نقل از کیم گفت: «لازم است به‌منظور آمادگی برای بسیج رزمی سازماندهی‌شده، کار را با قدرت بیشتری پیش ببریم تا همه یگان‌های فرعی توپخانه بتوانند هنگام ورود به جنگ واقعی، با حملات بی‌امان و سریع، ابتکار عمل را به‌دست بگیرند».

رهبر کره شمالی بدون افشای جزئیات، ماموریت‌های مهمی را به یگان‌ها محول کرد تا «آمادگی برای جنگ توپخانه‌ای» را تکمیل کنند.

کیم برای دومین روز متوالی بر رزمآیش‌های نظامی ارتش خلق کره نظارت داشت.

او در بازدید روز چهارشنبه خود از یک پایگاه آموزشی نظامی در منطقه غرب کشور، خواستار افزایش رزمآیش‌های عملیاتی نظامی شد.

به گزارش «یونهاپ»، این در حالی است که سئول و واشینگتن از دوشنبه گذشته در حال اجرای رزمآیش‌های سالانه «شیلد اولچی فریدم» برای تقویت بازدارندگی در برابر تهدیدات هسته‌ای و موشکی کره شمالی هستند.

وزارت دفاع کره شمالی دوشنبه هشدار داد که کره جنوبی و ایالات متحده «بهای سنگینی را برای «رزمایش‌های جنگی خود در مقیاس گسترده» پرداخت خواهند کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید