بایدن: برای دفاع از نیروهای آمریکایی در منطقه دستور حمله به حوثی‌ها را دادم

ایالات متحده آمریکا روز گذشته متعهد شد در واکنش به حمله‌ موشکی حوثی‌ها به کشتی باری «ترو کانفیدنس» که به کشته‌شدن سه نفر منجر شده است، این گروه شبه‌نظامی را «پاسخگو» کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جو بایدن، رئیس‌جمهورى آمریکا گفت كه برای تضعیف توانایی‌های حوثی‌ها و دفاع از نیروهای آمریکایی در منطقه دستور حمله به این گروه در یمن را صادر کرده است.

بایدن، جمعه 18 اسفند، در سخنرانی سالانه خود درباره وضعیت اتحاد در دو مجلس کنگره افزود: «به همین دلیل است که ائتلافی متشکل از ده‌ها کشور برای دفاع از کشتیرانی بین المللی و آزادی کشتیرانی در دریای سرخ ایجاد کردم.»

او تاکید کرد: «دستیابی به ثبات در خاورمیانه به معنای مهار تهدید ناشی از ایران است» و گفت: «به عنوان فرمانده کل ارتش از انجام اقدامات بیشتر برای حفاظت از مردم و نیروهای ارتش خود دریغ نخواهم کرد.»

اخیرا ایالات متحده آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه دو مالک کشتی و دو نفتکش که در حمل و نقل کالا در حمایت از شبکه مالی حوثی‌ها در ایران نقش داشتند، اعمال کرد. به گفته واشینگتن این حمل و نقل‌ها حوثی‌ها را برای ادامه حملات خود به تجارت دریایی بین‌المللی در دریای سرخ و خلیج عدن قادر می‌ساخت.

کنگره آمریکا، پس از دوازدهم مارس مجوز دولت بایدن برای استفاده از نیروی نظامی برای ادامه حملات هوایی به گروه حوثی را تمدید خواهد کردـ

کریستوفر مورفی، سناتور دموکرات آمریکایی گفت که کنگره می‌تواند به دولت بایدن برای یک مدت محدود مأموریت بدهد و او این پرونده را در روزهای آینده مطرح خواهد کرد.

کنگره در حال حرکت برای تمدید مجوز دولت بایدن برای استفاده از نیروی نظامی برای ادامه حملات هوایی علیه گروه حوثی پس از دوازدهم مارس است. کریستوفر مورفی سناتور دموکرات گفت که کنگره می‌تواند به دولت بایدن برای یک دوره محدود مأموریت بدهد و او این پرونده را در روزهای آینده مطرح خواهد کرد.

به گفته اعضای کنگره تاریخ انقضای مجوز فعلی استفاده از نیروی نظامی آمریکا برای ادامه حملات به گروه حوثی در دوازدهم مارس است و پس از آن دولت بایدن دو گزینه پیش ‌رو خواهد داشت: «یا از کنگره مجوز جدید بگیرد، یا رئیس جمهوری از اختیارات خود برای تمدید مجوز فعلی برای 30 روز دیگر استفاده کند.»

ایالات متحده آمریکا روز گذشته متعهد شد در واکنش به حمله‌ موشکی حوثی‌ها به کشتی باری «ترو کانفیدنس» که به کشته‌شدن سه نفر منجر شده است، این گروه شبه‌نظامی را «پاسخگو» کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید