اظهار وفاداری مقامات چین به شی در کنگره سالانه حزب کمونیست

دبیر حزب از منطقه تیانجین در طول سخنرانی تقریباً ده دقیقه‌ای خود حدود بیست مرتبه نام شی را آورد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقامات ارشد منطقه‌ای سراسر چین، از شهر ساحلی تیانجین گرفته تا استان داخلی شانشی، در جریان «کنگره ملی خلق» که از یکشنبه پیش در حال برگزاری است، مراتب وفاداری خود را به شی جین پینگ، رئیس‌جمهوری این کشور اعلام کردند.

به گزارش «نیکی آسیا»، حزب کمونیست چین معمولا مناصب استانی کلیدی را در اختیار نامزدهایی قرار می‌دهد که قصد دارد طی چند سال آینده آنها را وارد رهبری حزب کند تا بدین‌وسیله توانایی آنها را بسنجد.

مقامات استانی فعلی در صورت تایید شدن در سال 2027 به رهبری ارشد حزب می‌پیوندند. آنها در حال حاضر در پکن گرد هم آمده‌اند، و بسیاری از آنها روی ارتباط خود با شی سرمایه‌گذاری می‌کنند.

چن مینر، دبیر حزب از منطقه تیانجین، در طول سخنرانی تقریباً ده دقیقه‌ای خود حدود بیست مرتبه نام شی را آورد و گفت: «زمانی که دبیرکل شی جین پینگ برای ارائه راهنمایی به تیانجین آمد، از ما خواست که برای مدرنیزه کردن منطقه به سبک چینی تلاش کنیم.»

به گفته نیکی آسیا، نمایندگان معمولاً جلسات استانی را صرف بحث درباره گزارش کار سالانه دولت می‌کنند که توسط نخست وزیر در روز اول کنگره ارائه می‌شود، اما چن در عوض جلسه پرسش و پاسخ خود با خبرنگاران را با مطرح کردن دیدار شی از تیانجین آغاز کرد.

آنهایی که پست‌های کلیدی کنگره حزب کمونیست در سال 2022 را به دست آورده بودند نیز وفاداری خود به شی را نشان دادند. یوان جیاجون، دبیر حزب منطقه چونگ کینگ، در هنگام توصیف اقدامات مختلفی که برای توسعه منطقه انجام داده است، تاکید کرد که از شی الهام گرفته است.

جلسات کنگره ملی خلق چین بین سال‌های 2020 و 2023 به دلیل محدودیت‌های همه‌گیری کرونا به روی رسانه‌های خارجی بسته بود. امسال اولین بار طی پنج سال اخیر است که رسانه‌های خارجی اجازه حضور در این جلسات را می‌یابند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید