بایدن با کنایه به ترامپ از هواداران هیلی خواست به او رای بدهند

بین 61 تا 76 درصد از هواداران هیلی در آیووا، نیوهمپشایر، و کارولینای جنوبی گفتند اگر ترامپ نامزد نهایی حزب شود، به او رای نمی‌دهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، با طعنه به دونالد ترامپ، رقیب جمهوری‌خواه خود در انتخابات ریاست جمهوری 2024، از هواداران نیکی هیلی، آخرین رقیب درون‌حزبی ترامپ که روز چهارشنبه کنار کشید، درخواست کرد در انتخابات پیش رو به خودش رای بدهند.

به گزارش «آسوشیتدپرس»، بایدن در بیانیه‌ای گفت: «دونالد ترامپ گفته هواداران نیکی هیلی را نمی‌خواهد. من می‌خواهم با شما رک باشم: در کارزار من برای شما هم جا هست. می‌دانم که بر سر بسیاری مسائل با هم اختلاف نظر داریم.»

بایدن افزود: «با این وجود، درباره مسائل اساسی مثل حفظ دموکراسی آمریکا، هوادارای از حکومت قانون، رفتار شایسته و محترمانه با یکدیگر، لزوم حفظ ناتو و مقابله با دشمنان آمریکا، امیدوارم و معتقدم که می‌توانیم اشتراکاتی بیابیم.»

یک گروه پُرکار که رای‌دهندگان دموکرات و مستقل را به رای دادن به هیلی ترغیب می‌کرد، اکنون می‌گوید هواداران وی را به رای دادن به بایدن تشویق خواهد کرد. این گروه روز چهارشنبه پس از کناره‌گیری هیلی گفت که از این به بعد برنامه‌اش رای جمع کردن برای بایدن خواهد بود.

بر اساس نظرسنجی‌های آسوشیتدپرس از رأی‌دهندگان مرحله مقدماتی انتخابات در میان جمهوری‌خواهان در آیووا، نیوهمپشایر، و کارولینای جنوبی، بین 61 تا 76 درصد از هواداران هیلی گفتند اگر ترامپ نامزد نهایی حزب شود، آنها ناراضی خواهند بود و در انتخابات ماه نوامبر به او رای نمی‌دهند.

رأی‌دهندگان مرحله مقدماتی انتخابات جمهوری‌خواهان که گفتند در پاییز به ترامپ رای نمی‌دهند، نمایانگر یک بخش کوچک اما مهم رای‌دهندگان هستند. این‌ها 2 در 10 نفر جمعیت رای‌دهنده در آیووا، یک‌سوم در نیوهمپشایر، و یک‌چهارم در کارولینای جنوبی هستند.

به گفته آسوشیتدپرس، هیلی، که به اولین زن جمهوری‌خواهی تبدیل شد که در مرحله مقدماتی انتخابات دو پیروزی کسب کرد، با کارزار انتخاباتی خود، که بخش مهمی از رای‌دهندگان میانه‌رو و تحصیلکرده جمهوری‌خواه را جذب خود نمود، برخی ضعف‌های ترامپ در مرحله نهایی انتخابات مقابل بایدن را آشکار کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید