اتحادیه اروپا طرح اسرائیل برای گسترش شهرک‌سازی در کرانه باختری را محکوم کرد

وزارت بهداشت فلسطین، پنج‌شنبه 17 اسفند، از افزایش شمار کشته‌شدگان حملات اسرائیل به نوار غزه به 30 هزار و 800 نفر خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اتحادیه اروپا از اسرائیل خواست از طرح توسعه شهرک‌سازی در کرانه باختری عدول کند و تاکید کرد که این تصمیم غیرقانونی و تهدیدی برای راه حل دو کشوری است.

اتحادیه اروپا، پنج‌شنبه 17 اسفند در بیانیه‌ای تصمیم اسرائیل برای ساخت 3426 واحد مسکونی در قالب شهرک سازی در کرانه باختری را محکوم کرد و گفت که این تصمیم کاملاً با تلاش‌های جاری برای کاهش تنش در منطقه مغایرت دارد.

اولف کریسترسون، نخست وزیر سوئد نیز روز گذشته گفت که کشورش نشستی را با نمایندگان وزارت خارجه اسرائیل و تعدادی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و دیگر کشورها آغاز کرد تا بر نیاز فوری برای بهبود و افزایش ارسال کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه تاکید کند.

کریسترسون در حساب رسمی خود در پلتفرم «ایکس» افزود: «باید از جان و سلامت کودکان غزه محافظت شود.»

این اظهارات نخست وزیر سوئد همزمان با افزایش درخواست‌های بین المللی برای بهبود ارسال کمک‌ها به نوار غزه و گزارش‌های هشدار دهنده درباره مرگ کودکان در نتیجه سوء تغذیه و کم‌آبی و قرار گرفتن ساکنان این باریکه در معرض قحطی است.

از سوی دیگر جاگان چاپاگین، رئیس فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و جمعیت‌ هلال احمر روز گذشته خواستار ارسال فوری و بدون مانع کمک‌های بشردوستانه به غزه شد و تاکید کرد که وضعیت در غزه بسیار نگران کننده است.

چاپاگین در «ایکس» نوشت: «مجددا خواستار ارسال فوری و بدون مانع کمک‌های بشردوستانه به نیازمندان و کاهش این رنج غیرقابل تحمل انسانی هستم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید