پیروزی بزرگ ترامپ در انتخابات مقدماتی در 12 ایالت آمریکا

بایدن در واکنش به پیروزی ترامپ در بیانیه‌ای که توسط کمپین تبلیغاتی او توزیع شد، گفت، ترامپ مصمم است دموکراسی ما را نابود کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا، شامگاه سه‌شنبه 15 اسفند پس از پیروزی بزرگ در 12 ایالت در انتخابات مقدماتی ریاست‌جمهوری حزب جمهوری‌خواه، با هواداران خود به جشن و شادی پرداخت.

او پیروزی‌های گسترده خود در سه‌شنبه بزرگ را «شگفت‌انگیز» و «الهام‌بخش» توصیف کرد.

ترامپ در سخنرانی خود در فلوریدا با اشاره به پیروزی بزرگی که به دست آورد، گفت: «آنها به دلیلی آن را سه‌شنبه بزرگ می‌نامند زیرا شگفت‌انگیز بود، این یک دوره زمانی باورنکردنی در تاریخ کشور. فکر می‌کنم روزی الهام‌بخش خواهد بود، زیرا ما کاری را انجام خواهیم داد که برای مدت طولانی کسی نتوانسته است انجام دهد».

بایدن: ترامپ مصمم به نابودی دموکراسی ما شده است

تصور این پیروزی بزرگ ترامپ در 12 ایالت از 15 ایالت در انتخاباتی مقدماتی حزب جمهوری‌خواه، برای جو بایدن، رئیس جمهوری فعلی، که نسبت به رقیب سرسخت خود هشدار داده است، متفاوت بود.

بایدن در بیانیه‌ای که توسط کمپین تبلیغاتی او توزیع شد، گفت که ترامپ مصمم است دموکراسی ما را نابود کند، آزادی‌های اساسی مانند توانایی زنان برای تصمیم‌گیری در مورد مراقبت‌های بهداشتی خود را از بین ببرد، و یک دور دیگر از میلیاردها دلار کاهش مالیات را تصویب کند. او شخصی ثروتمند است و برای به دست آوردن قدرت هر کاری می‌کند.»

واکنش بایدن پس از آن صورت گرفت که آخرین نتایج نشان داد که ترامپ 77 ساله در سه‌شنبه بزرگ در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری حزب جمهوری‌خواه در 12 ایالت از 15 ایالت از جمله تگزاس و کالیفرنیا پیروز شد و نامزدی ریاست جمهوری حزب را به دست آورد.

این در حالی است که رقیب او نیکی هیلی نماینده سابق واشینگتن در سازمان ملل متحد، با اختلاف اندکی در ایالت ورمونت در شمال شرقی این کشور پیروز شد، اما او تاکنون از خروج از رقابت امتناع کرده است.

به گزارش شبکه‌های تلویزیونی آمریکا در طرف دموکرات‌ها، جو بایدن در 14 ایالت پیروز شد، اما این رسانه‌ها گفتند که انتظار می‌رود که بایدن برابر جیسون پالمر رقیب نسبتا ناشناخته‌ای در جزایر ساموآی آمریکایی در اقیانوس آرام جنوبی شکست بخورد.

ترامپ که در سال 2022 در برابر نامزد دمکرات‌ها در انتخابات شکست خورد، بار دیگر برای بازگشت به کاخ سفید امیدوار است.

او تاکنون در روند تصاحب نامزدی حزب جمهوری‌خواه بیشترین تعداد نمایندگان را در 15 ایالت به دست آورد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید