رویترز: ترامپ می‌خواهد در «سه‌شنبه بزرگ» تکلیف هیلی را یکسره کند

موفقیت‌های نسبی هیلی برخی از آسیب‌‌پذیری‌های احتمالی ترامپ در مرحله نهایی انتخابات ریاست جمهوری علیه بایدن را برجسته کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری «رویترز» در گزارشی درباره «سه‌شنبه بزرگ» در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نوشته است که دونالد ترامپ، نامزد پیشتاز جمهوری‌خواهان، قصد دارد تنها رقیب درون‌حزبی خود نیکی هیلی را کنار بزند تا بتواند روی رقابت نهایی با جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا تمرکز کند.

به گفته رویترز، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا، که به رغم پرونده‌های جنایی علیه وی از ابتدا بر کارزار ریاست جمهوری جمهوری‌خواهان مسلط بوده است، تاکنون در تمام حوزه‌ها، مگر واشینگتن دی‌سی، برنده مرحله مقدماتی انتخابات شده است.

سه‌شنبه بزرگ روزی تعیین‌کننده در مرحله مقدماتی انتخابات برای تعیین نامزد نهایی احزاب است. در این روز یک‌سوم نمایندگان مردمی که بعدا نامزد حزب را تعیین خواهند کرد، به کاندیداها تعلق می‌گیرند. این به معنای بیش از 70 درصد نمایندگان مورد نیاز برای تعیین نامزد نهایی حزب است.

در حالی که ترامپ نمی‌تواند در سه‌شنبه بزرگ تعداد نمایندگان کافی برای اخذ نامزدی را به دست آورد، پس از کسب آراء جمهوری‌خواهان در 15 ایالت، او خواهد توانست فشار برای کناره‌گیری را بر هیلی افزایش دهد. مشاوران ترامپ گفته‌اند كه رئیس‌جمهوری پیشین حداکثر تا 19 مارس، كه دو سوم ایالت‌ها رای داده‌اند، هیلی را «از نظر ریاضی» شکست خواهد داد.

هیلی که در دوران ریاست جمهوری ترامپ سفر آمریکا در سازمان ملل بود، با چالش‌های زیادی روبرو شده است که چرا به ویژه پس از آنکه در ایالت خانگی خود کارولینای جنوبی به ترامپ باخت، از رقابت‌ها کنار نمی‌رود. او گفته با وجودی که همه می‌خواهند وی کنار بکشد، اما او هنوز چنین تصمیمی ندارد.

به گفته رویترز، موفقیت‌های نسبی هیلی برخی از آسیب‌‌پذیری‌های احتمالی ترامپ در مرحله نهایی انتخابات ریاست جمهوری علیه بایدن را برجسته کرده است. هیلی در برخی ایالات موفق شده 40 آراء مردمی را به خود اختصاص دهد، که به گفته کارشناسان نشان می‌دهد که بسیاری از مردم مستقل و جمهوری‌خواهان میانه‌رو از بازگشت ترامپ به کاخ سفید استقبال نمی‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size