احتمال از اکثریت افتادن دموکرات‌ها در سنای آمریکا پس از کناره‌گیری سناتور مستقل

سینما دلیل خود برای کناره‌گیری از سنا را «رادیکالیسم فزاینده» در عرصه سیاسی ایالات متحده اعلام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از آنکه كرستن سینما، سناتور مستقل آریزونا با پیشینه دموکرات، روز سه‌شنبه اعلام کرد برای انتخاب مجدد رقابت نخواهد کرد، دموکرات‌ها نگران این شده‌اند که مبادا اکثریت ناچیز خود نسبت به جمهوری‌خواهان در سنای آمریکا را از دست بدهند.

به گفته «رویترز»، تصمیم سینما راه را برای یک رقابت سخت در جریان انتخابات نوامبر 2024 بین نماینده دموکرات روبن گالگو، تفنگدار سابق دریایی که در عراق خدمت کرده است، و کاری لیک، جمهوری‌خواه راست افراطی که در سال 2022 نتوانسته بود فرماندار آریزونا شود، باز می‌کند.

سینمای 47 ساله در سال 2018 به عنوان یک دموکرات وارد سنا شد، اما پس از آنکه در برخی موارد با لوایح دولت بایدن و دیگر همکاران دموکرات خود مخالفت کرد و خشم آنها را برانگیخت، به تدریج از دموکرات‌ها فاصله گرفت.

سینما پس از درگیری‌های مکرر با همکاران دموکرات خود، در دسامبر 2022 وابستگی حزب خود را از دموکرات به «مستقل» تغییر داد. وی کماکان در مسائل سنا در کنار دموکرات‌ها رای می‌داد، اما در مصاحبه‌های بعدی خود گفت حتی پیش از آنکه به طور رسمی حزب را ترک کند، به ندرت در جلسات دموکرات‌ها شرکت می‌کرد.

سینما دلیل خود برای کناره‌گیری از سنا را «رادیکالیسم فزاینده» در عرصه سیاسی ایالات متحده اعلام کرد. او در حالی از کار کناره می‌گیرد که شهروندان آمریکایی در چندین ایالت در رویداد «سه‌شنبه بزرگ» پای صندوق‌های رای رفته‌اند تا نامزد خود برای انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر را تعیین کنند.

به گفته رویترز، به دنبال کناره‌گیری سینما از کار، دموکرات‌ها موقعیتی دشوار برای حفظ اکثریت خود در سنای ایالات متحده خواهند داشت. برخی سناتورهای دموکراتی که در حال حاضر سر کار هستند، به زودی درگیر انتخاباتی خواهند شد که طی آن رقیبان جمهوری‌خواه‌شان آنها را شدیدا به چالش خواهند کشید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید