رئیس پیشین سرویس اطلاعاتی آلمان: فایل صوتی لو رفته اسرار «ناتو» را فاش می‌کند

منابع آگاه مدعی شدند که روسیه، آلمان را ضعیف‌ترین حلقه در «ناتو» در نظرگرفته و از اولاف شولتز، به‌عنوان یک «احمق مفید» استفاده می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

آگوست هانینگ، رئیس پیشین دستگاه اطلاعاتی آلمان هشدار داد که افشای اطلاعات نظامی آلمان که نیروهای بریتانیایی را در معرض خطر انداخت، تنها اندکی از موارد احتمالی بی‌شمار است.

هانینگ، دوشنبه 14 اسفند در اظهاراتی به روزنامه آلمانی «بیلد» تاکید کرد که چه‌بسا اسرار بیشتری از «ناتو» در پی رهگیری روسیه و افشای مکالمه ویدئویی حاوی اطلاعات نظامی، هک شده باشد.

«احمق مفید»

منابع آگاه دوشنبه مدعی شدند که روسیه، آلمان را «ضعیف‌ترین حلقه» در «ناتو» در نظرگرفته و از اولاف شولتز، صدراعظم آلمان به‌عنوان یک «احمق مفید» استفاده می‌کند.

صدراعظم آلمان روز گذشته پس از آن که نیروی هوایی این کشور به‌اشتباه، جزئیات مرتبط با حضور نیروهای بریتانیایی در اوکراین را در یک تماس ویدیویی فاش کرد، زیر فشار زیادی قرار گرفت.

در تماس ویدیویی لو رفته، فرمانده نیروی هوایی آلمان گفته است که بریتانیا «شمار اندکی نیروی میدانی در دسترس دارد» که اصطلاحی نظامی برای یگان‌های مستقر در اعماق خاک اوکراین است.

کارشناسان نظامی نیز هشدار دادند که افشای این اطلاعات، نیروهای بریتانیا را در معرض خطر قرار می‌دهد، زیرا فرض مبنایی این بود که نقش میدانی آنها در اوکراین، محدود است.

رسانه‌های روسیه تماس ویدئویی رهگیری شده میان افسران نیروی هوایی آلمان را پخش کرد که با استفاده از نرم افزار «وب‌اکس» موجود در بازار، انجام شد.

عدم آمادگی بریتانیا

همزمان کارشناسان امنیتی هشدار دادند که بریتانیا از آمادگی برای «سناریوی خسارات عمده بشری» در صورت وقوع درگیری گسترده‌تر در اروپا برخوردار نیست.

طبق گفته کارشناسان یک مرکز مطالعاتی روسیه، طرح‌های اضطراری برای تعامل با سربازان زخمی بازگشته از جبهه و احتمال اجرای حملات در نزدیکی خاک بریتانیا، «نامناسب» هستند.

این فایل صوتی لورفته، همچنین بحث‌هایی در مورد نیاز به حضور میدانی نیروهای آلمانی برای کمک به نیروهای اوکراینی در به‌کارانداختن موشک‌ها را شامل بود.

مکالمه‌کنندگان در این فایل صوتی همچنین در خصوص توان کی‌یف برای استفاده از تسلیحات نقطه‌زن برای حمله به پل «کرچ» که کریمه را به سرزمین اصلی روسیه متصل می‌کند، صحبت کردند.

فایل صوتی 38 دقیقه‌ای

از سویی به گفته منابعی در اتحادیه اروپا، عملکرد اطلاعاتی اتحادیه به دلیل تهدید حملات روسیه در معرض بازبینی دائمی قرار دارد.

شامگاه دوشنبه نیز هشدارهایی با این مضمون مطرح شد که سازمان ملی خدمات بهداشتی باید برای «سناریوی زیان‌های انسانی گسترده» در صورت وقوع جنگ در اروپا، آماده باشد.

برنامه‌های به‌روز نشده

سرهنگ سی هورن که به عنوان پزشک اورژانس در ایرلند شمالی، عراق، افغانستان، سیرالئون و سودان جنوبی خدمت کرده، تاکید کرد که برنامه‌های خدمات بهداشتی و وزارت دفاع برای تعامل با قربانیان نظامی، ناکافی است و «به دوران افغانستان باز می‌گردد».

این فایل صوتی 38 دقیقه‌ای شامل مکالماتی است که در 19 فوریه گذشته میان افسران آلمانی در خصوص بمباران شبه‌جزیره کریمه که منجر به ایجاد بحران بین روسیه و آلمان شد، انجام شده است و طی آن از احتمال استفاده نیروهای اوکراینی از موشک‌های آلمانی «توروس»، سخن به‌میان آمد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید